Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Actori
https://fanserialeturcesti.forumgratuit.ro
 
Acasa[URL=http://s05Ultimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare
Ultimele subiecte
» Suete cu fete
Salman Khan I_icon_minitimeMier Oct 12, 2016 6:15 am Scris de Simi

» Medcezir -
Salman Khan I_icon_minitimeDum Ian 05, 2014 7:58 am Scris de Deeatma

» Adini Feriha Koydum - FERIHA
Salman Khan I_icon_minitimeDum Ian 05, 2014 7:52 am Scris de Deeatma

» Bine va-m gasit
Salman Khan I_icon_minitimeDum Ian 05, 2014 7:41 am Scris de Deeatma

» Nam Gyu Ri
Salman Khan I_icon_minitimeSam Oct 26, 2013 12:29 am Scris de Hurrem Gul

»  Günaiydin
Salman Khan I_icon_minitimeSam Oct 26, 2013 12:25 am Scris de Hurrem Gul

» Kivanç Tatlitug
Salman Khan I_icon_minitimeMar Mai 21, 2013 6:51 am Scris de princesss2012

» Halit Ergenç
Salman Khan I_icon_minitimeSam Mai 04, 2013 3:23 pm Scris de Deeatma

» Murat Yildirim-Video
Salman Khan I_icon_minitimeMar Apr 23, 2013 8:03 am Scris de princesss2012

Translate

visitors counter

 

 Salman Khan

In jos 
AutorMesaj
Amina
Moderator
Moderator
Amina


Mesaje : 11204
Data de inscriere : 14/09/2011
Varsta : 45

Salman Khan Empty
MesajSubiect: Salman Khan   Salman Khan I_icon_minitimeLun Sept 19, 2011 4:30 am

Salman Khan 3salmankhan2
ata nasterii: 27 decembrie 1965, Indore, Madhya Paradesh – India
Numele real: Abdul Rashid Salim Salman Khan
Nume de scena: Sallu
Inaltime: 1.73 m

Mini biografie Salman Khan
Adesea cunoscut ca fiind baiatul rau al Bollywood-ului si „talentul” lui Salman Khan de a intra mereu in necazuri a umbrit perceptia oamenilor asupra lui ca actor. A fost adesea vazut ca fiind baiatul rau al industriei de profil de-a lungul timpului. Dar, cu toate acestea, majoritatea a admis ca Salman Khan are o inima de aur.

Nascut in data de 27 decembrie 1965, Salman Khan este fiul legendarului scriitor Salim Khan, acelasi care a semnat multe carti de succes cum ar fi Sholay, Deewar si Don. Salman Salman Khan si-a inceput cariera de actor in anul 1988 cu un rol secundar in filmul „Biwi Ho To Aisi”. Anul urmator a adus in cariera artistica a lui Salman Khan un rol principal in pelicula romantica „Maine Pyar Kiya” (1989). Din acest moment, el a devenit "inima" cinematografiei indiene.
Pentru Salman Khan au urmat alte succese in box office aratandu-si talentul deosebit in pelicule ca Saajan (1991), Andaz Apna Apna (1994), Hum Aapke Hain Koun...! (1994), Karan Arjun (1995), Khamoshi: The Musical (1996), Kuch Kuch Hota Hai (1998). Pentru fiecare rol in parte, personajul interpretat de Salman poate trece prin diverse transformari fiind sensibil, vulnerabil, amuzant, agresiv sau fermecator.
In anul 1998, Salman Khan a fost arestat de politia locala in timp ce filma pentru pelicula Hum Saath – Saath Hain: We Stand United (1999) pentru uciderea animalelor salbatice protejate de lege si a petrecut aproximativ o saptamana in spatele gratiilor. Salman Khana fost trimis in judecata pentru trei cazuri de ucidere a caprelor negre si chinkara si inca o acuzatie de posesie ilegala de arme. In septembrie 2002, Salman Khan a aparut pe prima pagina a ziarelor dupa ce a facut un accident langa magazinul alimentar American Express din Bandra omorand un om si ranind alti 3.
Avand un astfel de comportament, Salman a incercat sa aduca un echilibru intre tumultoasa viata personala si cariera. In 2003 Khan a dat viata iubitului obsedat jucand in filmul „Tere Naam”, pelicula care a adus comentarii pozitive si a fost un succes la box office. Prin acest film nu numai ca a reusit sa isi reinvie cariera, dar a reusit sa recapete increderea producatorilor si distribuitorilor.
Munca sa a fost recunoscuta pe plan international prin intermediul filmului Phir Milenge (2004) unde a jucat rolul unui pacient bolnav de SIDA. Salman Khan a fost foarte apreciat de catre WHO (World Health Organization) pentru prezentarea problemelor unui pacient infectat cu SIDA in ziua de azi.

Viata persoanala a lui Salman Khan
Khan este cel mai mare dintre fiii celebrului scriitor Salim Khan si al primei sale sotii Salma Khan. Salman Khan mai are inca doi frati Arbaaz Khan si Sahail Khan, si doua surori, Alvira si Arpita.
In ciuda faptului ca a avut numeroase relatii cu mai multe actrite sau cu foste prietene, Salman Khan este cel mai vanat burlac. Inca din anul 2003 Khan are o relatie cu modelul devenit actrita Katrina Kaif.
Pe 11 octombrie 2007, Selman a acceptat oferta a muzeului de ceara Madame Tussauds din Londra de a poza pentru o statuie de ceara cu chipul sau. Statuia sa de ceara a fost finalizata si expusa in muzeu la data de 15 ianuarie 2008, facandu-l al patrulea actor indian cu o statuie de ceara expusa in muzeu.
Sus In jos
Amina
Moderator
Moderator
Amina


Mesaje : 11204
Data de inscriere : 14/09/2011
Varsta : 45

Salman Khan Empty
MesajSubiect: Re: Salman Khan   Salman Khan I_icon_minitimeLun Sept 19, 2011 4:30 am

Salman Khan Salman-khan2
Sus In jos
Amina
Moderator
Moderator
Amina


Mesaje : 11204
Data de inscriere : 14/09/2011
Varsta : 45

Salman Khan Empty
MesajSubiect: Re: Salman Khan   Salman Khan I_icon_minitimeLun Sept 19, 2011 4:31 am

Salman Khan Salman+Khan+%25283%2529
Sus In jos
Amina
Moderator
Moderator
Amina


Mesaje : 11204
Data de inscriere : 14/09/2011
Varsta : 45

Salman Khan Empty
MesajSubiect: Re: Salman Khan   Salman Khan I_icon_minitimeLun Sept 19, 2011 4:31 am

Salman Khan Salman+Khan+loses+temper+during+Amrita+Shakeel+wedding
Sus In jos
Amina
Moderator
Moderator
Amina


Mesaje : 11204
Data de inscriere : 14/09/2011
Varsta : 45

Salman Khan Empty
MesajSubiect: Re: Salman Khan   Salman Khan I_icon_minitimeLun Sept 19, 2011 4:32 am

Salman Khan 81ab7_salman_khan09
Sus In jos
Amina
Moderator
Moderator
Amina


Mesaje : 11204
Data de inscriere : 14/09/2011
Varsta : 45

Salman Khan Empty
MesajSubiect: Re: Salman Khan   Salman Khan I_icon_minitimeLun Sept 19, 2011 4:32 am

Salman Khan 1260427676187-actor+salman+khan
Sus In jos
Amina
Moderator
Moderator
Amina


Mesaje : 11204
Data de inscriere : 14/09/2011
Varsta : 45

Salman Khan Empty
MesajSubiect: Re: Salman Khan   Salman Khan I_icon_minitimeLun Sept 19, 2011 4:33 am

Salman Khan Actgal3917
Salman Khan Images
Sus In jos
Amina
Moderator
Moderator
Amina


Mesaje : 11204
Data de inscriere : 14/09/2011
Varsta : 45

Salman Khan Empty
MesajSubiect: Re: Salman Khan   Salman Khan I_icon_minitimeLun Sept 19, 2011 4:33 am

Salman Khan Mumbai-police-diwali-mela-function-2008-09
Salman Khan Mumbai-police-diwali-mela-function-2008-12
Sus In jos
Amina
Moderator
Moderator
Amina


Mesaje : 11204
Data de inscriere : 14/09/2011
Varsta : 45

Salman Khan Empty
MesajSubiect: Re: Salman Khan   Salman Khan I_icon_minitimeLun Sept 19, 2011 4:34 am

Salman Khan Mumbai-police-diwali-mela-function-2008-16
Salman Khan Mumbai-police-diwali-mela-function-2008-36
Sus In jos
Amina
Moderator
Moderator
Amina


Mesaje : 11204
Data de inscriere : 14/09/2011
Varsta : 45

Salman Khan Empty
MesajSubiect: Re: Salman Khan   Salman Khan I_icon_minitimeLun Sept 19, 2011 4:34 am

Salman Khan Original_Salman-Khan_46d02b9fc61911
Sus In jos
Amina
Moderator
Moderator
Amina


Mesaje : 11204
Data de inscriere : 14/09/2011
Varsta : 45

Salman Khan Empty
MesajSubiect: Re: Salman Khan   Salman Khan I_icon_minitimeLun Sept 19, 2011 4:35 am

Salman Khan Ready-movie-images-0134
Salman Khan Salman65
Sus In jos
Amina
Moderator
Moderator
Amina


Mesaje : 11204
Data de inscriere : 14/09/2011
Varsta : 45

Salman Khan Empty
MesajSubiect: Re: Salman Khan   Salman Khan I_icon_minitimeLun Noi 07, 2011 11:58 am

Salman Khan Sallusrkpics3_full
Alvira Khan a luat se pare că un dig de la "RA.One" cu statutul ei de messenger BlackBerry

următoarea »
Salman Khan
Imaginea: Getty Images

«Precedent 1 din 3 următoare »

Probleme dintre Bollywood superstaruri Salman Khan şi Shah Rukh Khan, care a început cu o luptă la petrecerea de ziua de nastere Katrina Kaif în 2008, nu prezintă semne de dispariţie. Deşi nu a fost nici o ostilitate deschisă între ele recent, acum se pare ca exista un incident proaspătă care ar putea crea o divizare în continuare.

Aparent, sora lui Salman Alvira (care au produs, de asemenea, "Bodyguard", blockbuster-ul său, în august 2011) a schimbat recent statutul ei de messenger BlackBerry să spună "Chiar şi un super-erou are nevoie de o garda de corp!" Aceasta a fost, desigur, o referinţă care nu-aşa-ascuns la Shah Rukh de super-erou de film "RA.One", care a lansat în octombrie 2011.

În timp ce "RA.One" are clienţi mixt, a reuşit să ia în R 170 crores la box office. Dar filmul lui Shah Rukh colecţii de deschidere zi (Rs.18 crores) nu au fost un meci pentru Salman lui "Bodyguard" (Rs. 22 crores).

Surse din industrie sunt speculaţii că Alvira ar fi fost pur şi simplu subliniind această diferenţă, şi ea este, de asemenea, fiind apărate de către cei loiali lui Salman - se spune că ea are dreptul la opinia sa despre film SRK lui.

Se presupune, Alvira nu ar fi pus mesajul pe care a făcut cu excepţia cazului în Salman stia despre asta. Ceea ce ar însemna că Salu, a fost bine cu dig de la Shah Rukh. Iar argumentul între cele două Khans continuă.

Anterior, regizorul Shirish Kunder, care sotul lui Farah Khan şi folosit pentru a fi bun prieten cu Shah Rukh Khan, au batjocorit, de asemenea, "RA.One". "Super-erou în RA.One are toate competenţele în lume, dar pentru a distra. Am auzit doar un fâşâit 150 Cr focuri de artificii", Shirish postat pe pagina sa de Twitter la scurt timp după film lansat pe 26 noiembrie.

El ar fi adăugat, "În mod ironic # StepsToSurviveAHorrorMovie este trend astăzi!"
Sus In jos
Amina
Moderator
Moderator
Amina


Mesaje : 11204
Data de inscriere : 14/09/2011
Varsta : 45

Salman Khan Empty
MesajSubiect: Re: Salman Khan   Salman Khan I_icon_minitimeLun Noi 07, 2011 11:59 am

Salman Khan Salmsonaku7_full
"Lovitura" co-stele va dezvălui mai multe detalii despre Celebrity Cricket League Meciuri din Emiratele Arabe Unite

Salman Khan şi Sonakshi Sinha
Imaginea: Getty Images

Va fi înstelat noiembrie pentru oraş - Salman Khan şi Sonakshi Sinha va fi in Dubai pe 12 noiembrie 2011 sa dezvaluie detalii ale meciurilor din Liga Celebrity Cricket, care sunt programate să aibă loc în Sharjah pe 13 ianuarie şi 14, 2012.

Salman şi Sonakshi, care au lucrat împreună în blockbuster-ul "Dabangg" şi sunt, de asemenea, a jucat in "Dabangg 2" şi "lovitură", nu va fi singur. De însoţire a duo privind călătoria lor de a Dubai va fi Sohail Salman fratele lui, Suniel Shetty precum şi Shreya Saran.

Celebrity Cricket League (CCL), care este similar cu Premier League în stil indian, se va vedea frăţii de film din întreaga India participante. Asteptati-va stele din Tamil, Telugu, Kannada şi cinema bengali, şi, desigur, Bollywood celebritati. Uita-te la acest spaţiu pentru actualizări!
Sus In jos
Amina
Moderator
Moderator
Amina


Mesaje : 11204
Data de inscriere : 14/09/2011
Varsta : 45

Salman Khan Empty
MesajSubiect: Re: Salman Khan   Salman Khan I_icon_minitimeLun Noi 07, 2011 12:00 pm

Salman Khan Salkatist443_full
Avem deets caldă, de la seturi de "Ek Tha Tiger"

Salman Khan şi Katrina Kaif

Directorul Kabir Khan este de fotografiere ocupat peste din Istanbul pentru Yash Raj Films "(YRF)" Ek Tha Tiger ", in care joaca Salman Khan şi Katrina Kaif, şi se pare a fi una rece program.

"Tiger a aterizat la Istanbul ... lista 2 începe uimitoare ... Istanbul. Fundalul perfect pentru Tiger în acţiune," Kabir, care a regizat anterior "Kabul Express" şi "New York", postat pe pagina sa de Twitter.

YRF a avut a lansat un one-of-sale-un fel poster digitale pentru filmul in august 2011. Poster bucătărie într-o vedere largă de un oraş populat, şi descrie treptat o silueta unui om bine construit, cu o eşarfă care zboară de la gît. Dar Kabir a clarificat faptul că oraşul descris în posterul nu este Istanbul.

"Acesta este un alt oras magic pe care voi dezvălui doar în film", a Twitter. "Tigroaică BHI yahin hai (tigroaică este, de asemenea, aici)" - cel mai probabil o trimitere la Katrina.

Filmul, care urmează să fie lansat în toată lumea o iunie 2012, se bazează pe o poveste de Aditya Chopra, în timp ce scenariul şi dialogurile sunt de Kabir şi Misra Neelesh.

Programul a avut loc la Dublin, după Salman revenit postul său chirurgie pentru tratamentul unei afecţiuni nervoase care a fost provoaca durere în obraji şi maxilarului.
Sus In jos
Amina
Moderator
Moderator
Amina


Mesaje : 11204
Data de inscriere : 14/09/2011
Varsta : 45

Salman Khan Empty
MesajSubiect: Re: Salman Khan   Salman Khan I_icon_minitimeLun Noi 07, 2011 12:01 pm

Salman Khan 1310sallu_full
Totuşi, un alt blockbuster de la Salman?

Salman Khan

"Thriller romantic," Yash Raj Films Ek Tha Tiger ", care a fost programat pentru o lansare 01 iunie va fi lansat acum in cinematografe în toată lumea pe Eid 2012.

Deoarece Aamir Khan a vrut să elibereze filmul său viitor, în regia lui Reema Kagti, pe 1 iunie, acesta a solicitat şi Salman Khan Aditya Chopra să transfere "Ek Tha Tiger", pentru a se potrivi această versiune. Având în vedere relaţiile strânse şi de respect reciproc au în comun unul pentru altul, atât Adi şi Salman au fost fericiţi să oblige şi trecerea de presă la Eid.

Regizat de Kabir Khan şi produse de Aditya Chopra, film mai joaca Salman Khan şi Katrina Kaif în rolurile principale. Acesta este în prezent de fotografiere la Dublin, de unde se trece la Turcia, pentru programul său viitor.

Filmul a creat o noutate vreodată, deoarece a fost lansat ca urmare a turnare. Şi acum că se duce lansat anul viitor in Eid - perioada de norocos Salman lui - cu siguranţă ne putem aştepta la încă un alt blockbuster!
Sus In jos
Amina
Moderator
Moderator
Amina


Mesaje : 11204
Data de inscriere : 14/09/2011
Varsta : 45

Salman Khan Empty
MesajSubiect: Re: Salman Khan   Salman Khan I_icon_minitimeLun Noi 07, 2011 12:02 pm

Salman Khan 0510salmankhan_full
El va vorbi în cinci limbi

Salman Khan

Pentru cei care critică accent Salman lui, iata cateva noutati. "Dabangg" stea a transformat mai multe limbi şi vor vorbi efort în cinci limbi.

45 de ani, care este ambasador de brand de History Channel va fi vazut in teasere promovarea pe canal şi a ideologiei sale vorbind în Tamil, Telugu, bengali, marathi şi hindi. Actorul a intrat în pielea personajului "Jaisa Des Waisa Bhes" şi spune: "Emoţia şi aventură ti iese in cale ... ISTORIE ceas se face in fiecare zi", în toate limbile regionale aceste indiene.

Desigur, aceasta este una Khan, care ştie cum să ajungă la un acord cu publicul!

Sus In jos
Continut sponsorizat





Salman Khan Empty
MesajSubiect: Re: Salman Khan   Salman Khan I_icon_minitime

Sus In jos
 
Salman Khan
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: SERIALE SI ACTORI INTERNATIONALI :: INDIA FANS :: Actori si Actrite-
Mergi direct la: