Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Actori
https://fanserialeturcesti.forumgratuit.ro
 
Acasa[URL=http://s05Ultimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare
Ultimele subiecte
» Suete cu fete
Shah Rukh Khan I_icon_minitimeMier Oct 12, 2016 6:15 am Scris de Simi

» Medcezir -
Shah Rukh Khan I_icon_minitimeDum Ian 05, 2014 7:58 am Scris de Deeatma

» Adini Feriha Koydum - FERIHA
Shah Rukh Khan I_icon_minitimeDum Ian 05, 2014 7:52 am Scris de Deeatma

» Bine va-m gasit
Shah Rukh Khan I_icon_minitimeDum Ian 05, 2014 7:41 am Scris de Deeatma

» Nam Gyu Ri
Shah Rukh Khan I_icon_minitimeSam Oct 26, 2013 12:29 am Scris de Hurrem Gul

»  Günaiydin
Shah Rukh Khan I_icon_minitimeSam Oct 26, 2013 12:25 am Scris de Hurrem Gul

» Kivanç Tatlitug
Shah Rukh Khan I_icon_minitimeMar Mai 21, 2013 6:51 am Scris de princesss2012

» Halit Ergenç
Shah Rukh Khan I_icon_minitimeSam Mai 04, 2013 3:23 pm Scris de Deeatma

» Murat Yildirim-Video
Shah Rukh Khan I_icon_minitimeMar Apr 23, 2013 8:03 am Scris de princesss2012

Translate

visitors counter

 

 Shah Rukh Khan

In jos 
AutorMesaj
Amina
Moderator
Moderator
Amina


Mesaje : 11204
Data de inscriere : 14/09/2011
Varsta : 45

Shah Rukh Khan Empty
MesajSubiect: Shah Rukh Khan   Shah Rukh Khan I_icon_minitimeLun Sept 19, 2011 4:39 am

Shah Rukh Khan Shah+Rukh+Khan2
Nume:
Shahrukh Khan
Data nasterii:
2 Noiembrie 1965 (45 ani)
Locul nasterii:
New Delhi, India
Zodia:
Scorpion
Shahrukh Khan este nascut in data de 02.11.1965 ,locul nasterii New Delhi, India. Dupa ce a terminat scoala Shahrukh khan s-a alaturat academiei de teatru .Deşi numele său de naştere este scris Shahrukh, el preferă ca numele lui sa fie Shah Rukh. Are doi copii cu Gauri:Arian şi Suhana.Nu a fost foarte bun în şcoală, până când mama lui ia promis ca o sa-l ia la cinema,
dacă acesta trece. Tatal sau conducea o companie de transport şi a mamei
sa a fost un magistrat.Ii place jocurile pe calculator.Numele sau "ShahRukh" inseamna "faţă de regele". Domiciliul sau este într-un conac Mannat numit în Mumbai. Fiind musulman fiind casatorit cu o femeie hindusa, el si sotia sa combine ambele cartiere religioase a copiilor lor în educaţie.

Parintii lui au murit înainte de el intra in industria filmelor. Shahrukh consideră că este un mare regret că ei nu au putut vedea ce fiul lor a devenit un actor.Are un caine pe care in cheama Chewbacca. Pe sora lui mai invarsta o cheama Shehnaz Lalarukh, pe tatal sau in chema Mir Mohammad Taj Khan iar pe mama sa Lateef Fatima.

Dupa moartea părinţilor săi, Khan sa mutat de la New Delhi la Mumbai în 1991.În acelaşi an, el sa casatorit cu Gauri Khan într-o ceremonie de nunta hindusa. Ei au doi copii, fiul Arian (n. 1997) şi fiica Suhana (n. 2000).

Khan si'a făcut debutul în 1988, când a apărut în serialul de televiziune, Fauji, joacand rolul Commando Abhimanyu Rai.jucand în mai multe alte seriale de televiziune, care apar1989, Circus (regizat de Aziz Mirza), care descrie viaţa de circ . În acelaşi an, de asemenea, Khan a mai avut un rol minor făcut în limba engleză, In Which Annie Gives it Those Ones, care sa bazat pe viata la Universitatea din Delhi şi a fost scris de Arundhati Roy.

În 1993, Khan a castigat Acclaim pentru performantele sale în roluri villainous ca un iubit obsedat si un ucigaş , ca si in , Darr şi Baazigar. Darr a marcat primul sa colaborare cu renumitul producator de filme Yash Chopra si banner sau Yash Raj Films, cea mai mare companie de producţie în Bollywood.Baazigar, khan jucand rolul unui obsedat de razbunare ucigandu'si iubita,acest film socand audienţa neaşteptat a formulei standard de Bollywood, khan câştigand premiul său pentru cel mai bun actor Premiul Filmfare. În acelasi an, Khan a jucat rolul unui tanar muzician în kundan Shah's Kabhi Haan Kabhi Naa, o performanţă care a obţinut si un Filmfare Critic Award pentru cea mai bună performanţă. Khan el susţine că acest lucru este cel mai palpitant timp pentru el si filmele pe care le-a făcut. În 1994, Khan, din nou, a jucat rolul iubitului obsedat / psiho 's în Anjaam. Desi filmul nu a fost chiar un succes, Khan a obţinut performanţa de Filmfare Best Villain Award

În 1995, Khan apare in directorialul lui Aditya Chopra, Dilwale Dulhania Le Jayenge, un succes critic si comercial, pentru care a câştigat două Filmfare Award pentru cel mai bun actor. filmul a avut un castig de peste 12 miliarde de euro, ceea ce face ca filmul sa fie unul dintre cel mai mare blockbusters.

În 2001, Khan a colaborat cu Karan Johar, pentru a doua oară de data asta in , Kabhi Khushi Kabhie Gham care a fost cel de-al doilea mare hit al anului. De asemenea, el a primit comentarii favorabile pentru performanţa sa ca imparatul Asoka în istoricul epic Asoka.

În 2003, Khan apare in drama romantica, Chalte Chalte. In acelasi an, el a aparut si in filmul, Kal Ho Naa Ho, scris de către Karan Johar şi regizat de Nikhil Advani. performanţa lui Khan în acest film ca fiind un om cu boala de inima a fost apreciat. Despre film sa dovedit a fi una dintre cele mai mari hit-uri din India si cel mai mare hit de peste Bollywood.

2004 a fost un an bun pentru Khan, comercial, cat si critic. El a aparut cu în filmul lui Farah Khan, Main Hoon Na. Filmul a fost un succes.A mai jucat rolul lui Veer in filmul lui Yash Chopra's numit Veer-Zaara, care a fost cel mai mare hit din 2004 în India cât şi în străinătate.

În 2006, Khan a colaborat cu Karan Johar pentru a patra oară cu melodrama, Kabhi Alvida Na Kehna. Este foarte apreciat în India şi mult mai mult acest lucru în străinătate, pe piaţă, devenind cel mai mare Bollywood in piata de peste tot. A doua lui lansare a fost jucând în filmul de acţiunea Don, un remake din 1978 Don hit. Despre film a fost un succes.

Alta lansare a lui Khan a fost în 2007 cu un film despre echipa naţionala de hochei feminina din india, Chak De India. Castigand peste 639 milioane de euro, Chak De India a devenit cel de-al treilea cel mai mare film din 2007. În plus,Shahrukh Khan a primit al saptele'a premiu Filmfare Award pentru cel mai bun actor ca antrenor al echipei.

Khan de asemenea a jucat în filmul de mare debut al lui Farah Khan in 2007, Om Shanti Om. Filmul a apărut ca fiind cel mai mare blockbuster în India şi in piaţa de peste, precum şi Shahrukh Khan a câştigat o altă nominalizare pentru cel mai bun actor, la ceremonia de Filmfare.

Sus In jos
Amina
Moderator
Moderator
Amina


Mesaje : 11204
Data de inscriere : 14/09/2011
Varsta : 45

Shah Rukh Khan Empty
MesajSubiect: Re: Shah Rukh Khan   Shah Rukh Khan I_icon_minitimeLun Sept 19, 2011 4:42 am

Shah Rukh Khan 200px-Shah_Rukh_Khan_and_Family
Shah Rukh Khan Shah-Rukh-Khan-With-his-Family
Sus In jos
Amina
Moderator
Moderator
Amina


Mesaje : 11204
Data de inscriere : 14/09/2011
Varsta : 45

Shah Rukh Khan Empty
MesajSubiect: Re: Shah Rukh Khan   Shah Rukh Khan I_icon_minitimeLun Sept 19, 2011 4:43 am

Shah Rukh Khan Original_shahrukh-khan_46cc254151c3c
Sus In jos
Amina
Moderator
Moderator
Amina


Mesaje : 11204
Data de inscriere : 14/09/2011
Varsta : 45

Shah Rukh Khan Empty
MesajSubiect: Re: Shah Rukh Khan   Shah Rukh Khan I_icon_minitimeLun Sept 19, 2011 4:43 am

Shah Rukh Khan 388_khan
Sus In jos
Amina
Moderator
Moderator
Amina


Mesaje : 11204
Data de inscriere : 14/09/2011
Varsta : 45

Shah Rukh Khan Empty
MesajSubiect: Re: Shah Rukh Khan   Shah Rukh Khan I_icon_minitimeLun Sept 19, 2011 4:43 am

Shah Rukh Khan Shah-rukh-khan3
Sus In jos
Amina
Moderator
Moderator
Amina


Mesaje : 11204
Data de inscriere : 14/09/2011
Varsta : 45

Shah Rukh Khan Empty
MesajSubiect: Re: Shah Rukh Khan   Shah Rukh Khan I_icon_minitimeLun Sept 19, 2011 4:44 am

Shah Rukh Khan Mushtaq%20Sheikh%20Still%20Reading%20Khan%2050
Sus In jos
Amina
Moderator
Moderator
Amina


Mesaje : 11204
Data de inscriere : 14/09/2011
Varsta : 45

Shah Rukh Khan Empty
MesajSubiect: Re: Shah Rukh Khan   Shah Rukh Khan I_icon_minitimeLun Noi 07, 2011 12:05 pm

Shah Rukh Khan Raone170crk_full
Shah Rukh încântat, chiar dacă, spune el "eroii nu contează zerouri"



Shah Rukh Khan este "RA.One", una dintre cele mai scumpe filme realizate în India, a recuperat costurile sale de către câştigului salarial Rs.170 crore în toată lumea, în week-end de deschidere.

Superstarul este felicita pe partenerii săi de afaceri pe succesul de box office super-erou.

Eros International Media Ltd (Eros International) a lansat raportul de colectare care să ateste că filmul are o deschidere record - eliberarea Diwali a luat în RS. 137.25 crore (Rs net de colectare 96 crore.), În India şi RS. 32.75 crore de peste mări.

În afară de aceasta, Shah Rukh Khan şi-a vândut drepturile de relatărilor satelit pentru Rs.37 crore, drepturilor muzicale pentru Rs.8 crore şi a drepturilor conexe pentru Rs.10 crore, chiar înainte ca filmul a avut succes pe ecrane.

"Ca întotdeauna, inima mea nu are număr de criza si eroii nu se iau în considerare zero-uri ... dar e frumos să ştii cum" Ra.One "se zboară," SRK Twitter.

"Ga Ga Ooh la la ... Ra Ra Ra.One Încântaţi cu răspuns.. Felicitări pentru partenerii mei de afaceri."

Făcut la un buget de Rs.150 crore, filmul a fost deschisă în mai mult de 4.000 de ecrane plus în toată lumea - 3100, plus ecrane în India şi 904 imprimă pe plan internaţional, inclusiv 3D, şi a devenit cea mai mare grosolane hindi în piaţă sudul prea.

"Ra. One a lansat la case de ambalat în întreaga ţară în ziua Diwali şi a creat deja istorie prin preluarea manta dintre cele mai mari salariat interne până în prezent. Filmul continuă să fie pe Spree propriul record de rupere cu realizări mai multe noi de la lansarea sa. Acesta a atins cel mai înalt de colectare individuale în circuite, cum ar fi Mumbai, Delhi, Punjab si Rajasthan, "nandu Ahuja, senior vice-presedinte, de distribuţie, Eros International Media Ltd a declarat intr-un comunicat.

"Vedem apariţiile repetare a filmului cu versiunea 3-D fiind în mod egal a căutat după. Cu Sărbători Eid, de asemenea, vine săptămâna viitoare şi nici un alt film de presă majore, suntem anticiparea filmul să continue să facă un număr foarte mare", a adăugat el.

Vorbind pe performanţă a filmului de peste mări, Pranab Kapadia, preşedintele, de distribuţie, Eros International, a declarat: "Filmul se bucură de o rulare superb în toate regiunile importante, inclusiv Marea Britanie, America de Nord, Europa, Australia şi Orientul Mijlociu de peste mări, filmul are. rupt SRK proprii recordul anterior stabilit primul week-end cu "My Name Is Khan", şi ocupă poziţia de cel mai mare indian primul week-end grosiere de peste mări, de asemenea. "

Eros intenţionează să ia film non-tradiţionale pieţelor - "RA.One" este programat pentru lansare de teatru în primul trimestru al anului 2012 în mai multe teritorii, inclusiv Coreea de Sud, Hong Kong, Taiwan, Rusia, Liban, Iordania, Siria şi Palestina, Brazilia, Spania, Italia şi Grecia.

Regizat de Anubhav Sinha, "RA.One" a vazut ca Regele Khan G. One, împreună cu Arjun Rampal ca Ra.One şi Kareena Kapoor.

Deşi criticii nu a dat un degetele în sus, efectele vizuale şi film de stat a tehnicilor de producţie de artă au stabilit un nou standard în industria de film indian.
Sus In jos
Amina
Moderator
Moderator
Amina


Mesaje : 11204
Data de inscriere : 14/09/2011
Varsta : 45

Shah Rukh Khan Empty
MesajSubiect: Re: Shah Rukh Khan   Shah Rukh Khan I_icon_minitimeLun Noi 07, 2011 12:06 pm

Shah Rukh Khan Shahlg31_full
Plus, ne dezvăluie ea ia dat cadou pentru fiica sa Suhana

următoarea »
Shah Rukh Khan
Imaginea: Getty Images

«Precedent 1 din 3 următoare »

Descriind Lady Gaga ca fiind "foarte dulce", Shah Rukh Khan a declarat ca ventilatorul mic în el a ieşit atunci când sa întâlnit cu starul pop internaţional pentru un chat exclusiv în timpul vizitei primul ei in India.

"Aceasta (interacţiune) a fost foarte frumos Ea (Gaga) a fost foarte dulce.. Am stat cu ea pentru cateva ore şi au schimbat o multime de lucruri bune despre viaţă. Ea este foarte profundă, foarte dulce", a declarat Shah Rukh pe covorul roşu de F1 după-petrecere în Greater Noida târziu duminica (30 octombrie) de noapte.

Partid F1 a fost o afacere înstelat - cu SRK, Deepika Padukone şi Vijay Mallya Sidhartha, Bipasha Basu, Imran Khan şi Malik Avantika, precum şi Sonam Kapoor pe lista clienţilor.

Red Bull Sebastian Vettel a câştigat Grand Prix inaugural indian mai devreme, cu Force India lui Adrian Sutil de finisare al nouălea şi Narain Karthikeyan finisare 17.

Shah Rukh a vrut să colaboreze cu Gaga pentru un cântec pentru ultima sa versiune "RA.One". Dar lucrurile nu a mers.

Cu toate acestea, el a prinde din urmă cu cantaretul "Poker Face", pentru un chat pentru spectacol exclusiv UTV Bindass ".

45 de ani, spune că el a devenit un fan datorita Gaga la fiica sa, Suhana, 11.

"Fiica mea este un mare fan al Lady Gaga Ea ascultă muzica ei si a introdus-mă la muzica ei,. Şi eu sunt, de asemenea, un fan al ei acum", a spus el.

Vînzare Lady Gaga a mers mai departe cu superstarul Bollywood-ului, atunci când ea ia dat un cadou pentru Suhana. SRK mai târziu tweeted, "Lady Gaga este din toată inima şi sufletul. Mi-a dat ochelarii ei pentru daughter.yippeee mea .. puncte maronii nelimitat."

Shah Rukh a venit în direct de la Toronto pentru a viziona cursa de F1 mai întâi în India şi iubit experienţă.

"A fost foarte zgomotos, foarte energic, foarte energizant si foarte bine organizat", a spus el, adăugând că este mândru de eveniment.

"Este o ocazie mare Este destul de minunat.. Cred că toţi ar trebui să sărbătorim faptul că am avut un astfel de eveniment de mare aici", a adăugat el.
Sus In jos
Amina
Moderator
Moderator
Amina


Mesaje : 11204
Data de inscriere : 14/09/2011
Varsta : 45

Shah Rukh Khan Empty
MesajSubiect: Re: Shah Rukh Khan   Shah Rukh Khan I_icon_minitimeLun Noi 07, 2011 12:07 pm

Shah Rukh Khan Srk46bird3_full
SRK ziua de naştere ar putea fi low-cheie din acest an - va fi prea obosit să se distreze

Shah Rukh Khan
Imaginea: Getty Images

El a fost ţopăit de la un oraş la altul cel mai recent film promovarea lui "RA.One". Dar, de ziua lui a 46-azi (2 noiembrie), Shah Rukh Khan spune că vrea doar ceva timp să se relaxeze cu familia şi prietenii.

"Sunt doar într-adevăr foarte obosit am venit tocmai de la Toronto şi în LA.. Cursă (F1 la Greater Noida) mi-a epuizat. Deci, eu sunt doar de gând să merg acasă, stau cu prietenii mei. Eu voi fi fi în Bucharest cu prietenii mei şi familiei, "Shah Rukh dezvăluit.

SRK, care joacă un super-erou în "RA.One ', a fost acţionând ca unul în viaţa reală, datorită numărului de activităţi de promovare şi de marketing a planificat în jurul valorii de eliberare a producţiei sale de origine ambiţios.

Dupa multi-city promoţii în Mumbai, New Delhi, Kolkata, Bhopal, Bucharest, Chennai si Bangalore, Shah Rukh a plecat la Dubai, Londra, Toronto şi Los Angeles.

Epuizarea reflectată în ochii lui şi în vocea lui prea.

Deşi el a fost încântat de participarea la petrecere F1 în cazul în care pop star Lady Gaga efectuat, el a fost destul de sigur de ziua lui bash-ul propriu.

"Nu ştiu (dacă voi arunca o petrecere sau nu) ... să vedem", a spus Shah Rukh.

Superstarul a fost de fapt în aer - în drumul său de la Bhatinda la Mumbai pe un zbor - atunci când a transformat 46. El a postat pe pagina sa de Twitter, ca răspuns la fluxul primul felicitări ziua de nastere, "Thanx atât de băieţi şi fete de mult. Sarbatorit ziua mea de naştere în planul de 30000 ft în aer ... apoi pe pistă ... în cele din urmă cu fata mea lil & băiat. "

SRK a luat, de asemenea, timp pentru a sărbători cu fanii care s-au adunat in afara ar Mannat, casa lui din Mumbai, la începutul acestui dimineaţă. tweeted El, "a fost atât de atins atunci când am ajuns acasă de la Bhatinda sooo multe ppl de aşteptare în afara casei şi a cântat la multi ani pentru mă. avea lacrimi în ochii mei. "

El a continuat, "a merge la culcare acum ... această zi de naştere va celebra, cu o oră bine meritata multe de somn ... Thanx dorinţele ur. Dont se simt mai în vârstă sau mai intelept .."

Vom tine la curent actualizat la data de Paty ziua lui Shah Rukh - Între timp, iată-l doresc o zi de naştere foarte fericit si foarte relaxat,
Sus In jos
Amina
Moderator
Moderator
Amina


Mesaje : 11204
Data de inscriere : 14/09/2011
Varsta : 45

Shah Rukh Khan Empty
MesajSubiect: Re: Shah Rukh Khan   Shah Rukh Khan I_icon_minitimeLun Noi 07, 2011 12:08 pm

Shah Rukh Khan Srkkajooorp_full
"Twilight" stea Robert Pattinson listele starrer SRK-Kajol său ca fiind unul dintre primele cinci filme

următoarea »
Shah Rukh Khan şi Kajol în "Dilwale Dulhaniya Le Jayenge"
«Anterior 1 din 2 următoare »

Shah Rukh Khan şi Kajol din 1995 romantic succes "Dilwale Dulhania Le Jayenge" este un clasic Bollywood - şi acum are el însuşi un sfârâit fan Hollywood. "Twilight", Robert Pattinson heartthrob a enumerat "DDLJ", ca fiind unul dintre său top cinci filme.

"Ei bine, am cinci filme în lista mea de top pe care eu chiar admir şi place uitam la" Notting Hill "., '50 First Dates", "Sweet November" şi "Fantoma", "Robert a declarat, adaugand," Şi eu, de asemenea, într-adevăr a placut filmul Bollywood "Dilwale Dulhania Le Jayenge" Îmi place romantismul dulce portretizat în film.. "


Actorul, care este implicat cu lui "Twilight", seria de co-star Kristen Stewart în viaţa reală, se pregăteşte pentru eliberarea de ultimul film din "Twilight" franciză, "Saga Amurg: Zori de Zi". Filmul va fi lansat în două părţi şi în prima parte este setat la lovit ecrane 18 noiembrie.
Sus In jos
Amina
Moderator
Moderator
Amina


Mesaje : 11204
Data de inscriere : 14/09/2011
Varsta : 45

Shah Rukh Khan Empty
MesajSubiect: Re: Shah Rukh Khan   Shah Rukh Khan I_icon_minitimeLun Noi 07, 2011 12:10 pm

Shah Rukh Khan Don2222_full
"Rehmat" piesa, care este de a face runde on-line, nu este din filmul lui Shah Rukh



Că "Don 2" numărul pe care s-ar putea fi auzit, nu este de fapt un "Don 2" song! "Rehmat" piesa, care pluteşte în jurul valorii de pe internet, nu este de la "Don 2", producatorii filmului au clarificat.

"Există un cântec fals care pretind a fi de viitor Excel Entertainment" Don 2 "faci runde de pe internet şi popularitate că filmul şi personajul are printre publicul, fanii sunt descărcarea melodiei ca ei cred ca e din film," a spus-o declaraţie emisă de către publicistul filmului.

"Vă rugăm să reţineţi faptul că piesa nu este de la film şi cineva este doar folosind să publice acest cântec special." Don 2 "Coloana sonora va fi lansat pe piaţă în scurt timp şi va exista o comunicare oficială în acest sens", a adaugat declaraţie.

"Don - Chase Begins", un remake al Amitabh Bachchan-starrer "Don" (1978), lansat în anul 2006. Regizat de Farhan Akhtar şi încearcă Shah Rukh Khan, filmul a fost un hit imens. Aceeasi echipa va fi vazut in partea a doua, care a lansat 23 decembrie.
Sus In jos
Amina
Moderator
Moderator
Amina


Mesaje : 11204
Data de inscriere : 14/09/2011
Varsta : 45

Shah Rukh Khan Empty
MesajSubiect: Re: Shah Rukh Khan   Shah Rukh Khan I_icon_minitimeLun Noi 07, 2011 12:10 pm

Shah Rukh Khan Shahru777l_full
SRK spune ca nu se pot relaxa, trebuie să fie ocupat 24 / 7

Shah Rukh Khan
Imaginea: Getty Images

Shah Rukh Khan este atât de obişnuit să lucreze tot timpul că este dificil pentru el să stea fără să faci nimic.

"Două zile de neant şi mi-e dor de muncă deja cred. ADN-ul meu este format din gene de lucru relaxat ... gene pierde formă nu ma costum," Shah Rukh postat pe pagina sa de Twitter.

Recent, Shah Rukh a fost ocupat promovare a filmului său super-erou "RA.One" şi munca grea pare sa fi dat roade ca acest film sci-fi efectuate la un buget de R 150 crore, recuperate costurile sale de către câştigului salarial Rs.170 crore la nivel mondial în week-end de deschidere, în ciuda clienţi care nu-aşa-mare de la critici.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Shah Rukh Khan Empty
MesajSubiect: Re: Shah Rukh Khan   Shah Rukh Khan I_icon_minitime

Sus In jos
 
Shah Rukh Khan
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: SERIALE SI ACTORI INTERNATIONALI :: INDIA FANS :: Actori si Actrite-
Mergi direct la: