Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Actori
https://fanserialeturcesti.forumgratuit.ro
 
Acasa[URL=http://s05Ultimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare
Ultimele subiecte
» Suete cu fete
 Amitabh Bachchan I_icon_minitimeMier Oct 12, 2016 6:15 am Scris de Simi

» Medcezir -
 Amitabh Bachchan I_icon_minitimeDum Ian 05, 2014 7:58 am Scris de Deeatma

» Adini Feriha Koydum - FERIHA
 Amitabh Bachchan I_icon_minitimeDum Ian 05, 2014 7:52 am Scris de Deeatma

» Bine va-m gasit
 Amitabh Bachchan I_icon_minitimeDum Ian 05, 2014 7:41 am Scris de Deeatma

» Nam Gyu Ri
 Amitabh Bachchan I_icon_minitimeSam Oct 26, 2013 12:29 am Scris de Hurrem Gul

»  Günaiydin
 Amitabh Bachchan I_icon_minitimeSam Oct 26, 2013 12:25 am Scris de Hurrem Gul

» Kivanç Tatlitug
 Amitabh Bachchan I_icon_minitimeMar Mai 21, 2013 6:51 am Scris de princesss2012

» Halit Ergenç
 Amitabh Bachchan I_icon_minitimeSam Mai 04, 2013 3:23 pm Scris de Deeatma

» Murat Yildirim-Video
 Amitabh Bachchan I_icon_minitimeMar Apr 23, 2013 8:03 am Scris de princesss2012

Translate

visitors counter

 

  Amitabh Bachchan

In jos 
AutorMesaj
Amina
Moderator
Moderator
Amina


Mesaje : 11204
Data de inscriere : 14/09/2011
Varsta : 45

 Amitabh Bachchan Empty
MesajSubiect: Amitabh Bachchan    Amitabh Bachchan I_icon_minitimeLun Sept 19, 2011 5:01 am

 Amitabh Bachchan Amitabh-bachchan-161770l
Actorul indian Amitabh Bachchan este pe 11 Născut octombrie 1942 la Allahabad şi este considerat de către fanii săi afecţiune numită "Big B". El este la Bollywood mai mare actor din toate timpurile şi păstrează el însuşi cu curaj în partea de sus a actorului de top, în ciuda vârstei sale şi de starea de sănătate.

El a mers la Sherwood College în Nainital şi mai târziu la Universitatea Delhi şi a primit un grad ştiinţific. El a fost căsătorit din 1973 cu actrita Jaya Bhaduri. Copiii dvs. sunt comune şi Shweta Abhishek Bachchan , de asemenea, un actor.

Orice început este greu. Deşi 1969 a fost primul său film de Saat Hindustani nr succes, dar Bachchan a castigat un text cult şi încet a devenit un om mai populare de conducere. O stea real, dar el a fost numai în 1973, cu Abhimaan şi Zanjeer. El a atras mulţimile în teatre, indiferent de calitatea de filmele sale au avut. El a făcut mai multe filme de un an şi nimic nu părea să-şi piardă recursului său. Multi dintre fanii lui recunosc că unele dintre filmele sale au fost cu acţiune rău, dar când în cele din urmă a devenit un megastar, care nu mai deranjat.


1983 Amitabh a fost rănit în tragere de culi. Deşi a mai avansat, dar cariera sa prăbuşit după incident, el a făcut filme în ce mai puţine In 1984 a intrat în politică pentru scurt timp de Rajiv Gandhi sprijin.. El a câştigat locul Allahabad în parlament, dar cariera sa politică a fost de scurtă durată. Sa retras după numai trei ani în urmă.

În 1995, Amitabh a mers la o afacere de producţie şi a fondat Amitabh Bachchan Corporation Limited. Poate Amitabh a fost pur şi simplu nu un om de afaceri bun, ca firma lui a dat faliment în curând.

La începutul anilor '90, steaua lui a scăzut. Oameni l-au iubit foarte încă, dar filmele sale flopten la box-office. Sa afirmat că el a avut ca actor la sfârşitul anului, dar în 1999 era încă în faţa de Marlon Brando la un superstar de mileniu şi. Aleşi în iunie 2000, el sa imortalizat ca statuie de ceara la Madame Tussaud din Londra.

De asemenea, în anul 2000, el a devenit moderator al versiunii indiene a "Cine vrea să fie un milionar?". Spectacolul a fost un hit de proportii. După succesul acestui spectacol, el a re-aparut in numeroase filme de succes, cum ar fi Veer Zaara şi negru .

1984 Amitabh Bachchan a fost acordat lui Shri Padma (ordinele guvernului) şi 2005 cu Bhushan Padma (de atribuire civile) acordate. Big B în 2006, a primit, de asemenea, un doctorat onorific din partea "De Montfort University", în Leicester. După cum puteţi vedea un om foarte de succes şi influent, care pot privi înapoi la o viaţă împlinită!


Ultima editare efectuata de catre Amina in Lun Sept 19, 2011 5:04 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Amina
Moderator
Moderator
Amina


Mesaje : 11204
Data de inscriere : 14/09/2011
Varsta : 45

 Amitabh Bachchan Empty
MesajSubiect: Re: Amitabh Bachchan    Amitabh Bachchan I_icon_minitimeLun Sept 19, 2011 5:01 am

 Amitabh Bachchan Amitabh-bachchan-140570l-poza
Sus In jos
Amina
Moderator
Moderator
Amina


Mesaje : 11204
Data de inscriere : 14/09/2011
Varsta : 45

 Amitabh Bachchan Empty
MesajSubiect: Re: Amitabh Bachchan    Amitabh Bachchan I_icon_minitimeLun Sept 19, 2011 5:01 am

 Amitabh Bachchan Amitabh-bachchan-285878l-poza
Sus In jos
Amina
Moderator
Moderator
Amina


Mesaje : 11204
Data de inscriere : 14/09/2011
Varsta : 45

 Amitabh Bachchan Empty
MesajSubiect: Re: Amitabh Bachchan    Amitabh Bachchan I_icon_minitimeLun Sept 19, 2011 5:01 am

 Amitabh Bachchan Amitabh-bachchan-106688l-poza
Sus In jos
Amina
Moderator
Moderator
Amina


Mesaje : 11204
Data de inscriere : 14/09/2011
Varsta : 45

 Amitabh Bachchan Empty
MesajSubiect: Re: Amitabh Bachchan    Amitabh Bachchan I_icon_minitimeLun Sept 19, 2011 5:02 am

 Amitabh Bachchan Amitabh+Bachchan+2
Sus In jos
Amina
Moderator
Moderator
Amina


Mesaje : 11204
Data de inscriere : 14/09/2011
Varsta : 45

 Amitabh Bachchan Empty
MesajSubiect: Re: Amitabh Bachchan    Amitabh Bachchan I_icon_minitimeLun Sept 19, 2011 5:07 am

 Amitabh Bachchan Amitabh-bachchan
Sus In jos
Amina
Moderator
Moderator
Amina


Mesaje : 11204
Data de inscriere : 14/09/2011
Varsta : 45

 Amitabh Bachchan Empty
MesajSubiect: Re: Amitabh Bachchan    Amitabh Bachchan I_icon_minitimeLun Sept 19, 2011 5:07 am

 Amitabh Bachchan Amitabh-bachchan-107544l
Sus In jos
Amina
Moderator
Moderator
Amina


Mesaje : 11204
Data de inscriere : 14/09/2011
Varsta : 45

 Amitabh Bachchan Empty
MesajSubiect: Re: Amitabh Bachchan    Amitabh Bachchan I_icon_minitimeLun Noi 07, 2011 12:13 pm

 Amitabh Bachchan Hspitalopen27_1_full
Unul dintre actorii legendarului Bollywood, Amitabh Bachchan este o figură populară a cinematografiei indiene şi are o baza de fani, care se extinde în Egipt, Siria si chiar din Europa.

Destinatarul de o serie de premii, Amitabh au luat cu asalt cinema hindi cu rolurile sale în anii 1970 ca chintesenţa "Omul tânăr furios", într-o reflecţie de starea de spirit a naţiunii.

Neconventionale în aspectul său, dar instantaneu de recunoscut prin vocea lui bariton, domnia lui Amitabh ca un superstar extins în 1980, când el scurt, dar cu amărăciune, dabbled în politica indiană. Apoi, el a înfiinţat Amitabh Bachchan Corporation Limited, care a fost un dezastru financiar.

Cariera Amitabh a fost înviat când a apărut la TV în calitate de gazdă a indian "Cine vrea să fie un milionar?" Menţiuni de brand a urmat şi el a început să experimenteze cu roluri şi aşteaptă în ceea ce a devenit acum un serviciu incredibil de succes a doua a carierei sale.

El este casatorit cu fosta actrita Jaya Bachchan, deşi zvonuri şi bârfe mori industria l-au legat de Rekha actrita. Amitabh este tatăl lui Abhishek Bachchan şi Nanda Shweta. Fiul său Abhishek este căsătorit cu Aishwarya Rai.
Sus In jos
Amina
Moderator
Moderator
Amina


Mesaje : 11204
Data de inscriere : 14/09/2011
Varsta : 45

 Amitabh Bachchan Empty
MesajSubiect: Re: Amitabh Bachchan    Amitabh Bachchan I_icon_minitimeLun Noi 07, 2011 12:14 pm

 Amitabh Bachchan 0410amitabhbachan_full
Acum, care vor crede ca?

Amitabh Bachan
Imaginea: Getty Images

El a fost în industria de peste patru decenii, dar Amitabh Bachchan, spune el încă devine nervos înainte de aparatul de fotografiat cu care se confruntă. "Nerăbdare aşteaptă cu nerăbdare să fie din nou in fata camerelor de luat vederi mâine ... Ahh! Nervi, incertitudinea, teama de a fi testate, incapacitate", Amitabh a scris pe Twitter.

Fotografiere 68 de ani, care tocmai a terminat pentru un cameo in Ram Gopal Varma lui "Departamentul", spune el trece printr-script-uri diferite. "Da, există script-uri pentru a citi şi de a decide ... dar deciziile prea sunt o astfel de povară ... ar fi o astfel de bucurie dacă cineva a făcut-o pentru tine," a postat.

Ei bine, tot ce trebuie să faceţi este să ceară milioane de fani. Acestea ar fi bucuros sa "script-cititor". Dreptul Amitji?
Sus In jos
Amina
Moderator
Moderator
Amina


Mesaje : 11204
Data de inscriere : 14/09/2011
Varsta : 45

 Amitabh Bachchan Empty
MesajSubiect: Re: Amitabh Bachchan    Amitabh Bachchan I_icon_minitimeLun Noi 07, 2011 12:14 pm

 Amitabh Bachchan Srkamit_full
Regele Khan a reuşit să frânghie în legenda pentru Ra.One!

SRK Amitabh

De ani de zile, mass-media sa dus la oraş despre "rivalitatea" dintre Shah Rukh Khan şi Amitabh Bachchan. Fiecare cuvânt mic, care a fost spus şi nespus fost aruncată în aer, iar prăpastia dintre cele două superstaruri lărgit. Dar se pare Ra.One-a schimbat toate acestea. Sau, hai să afişezi în felul acesta: Shah Rukh disperarea de a se asigura că filmul său devine publicitate maximă a dus în el trăgând toate opreşte în această direcţie.

După ce Rajnikanth la bord pentru un cameo în său thriller sci-fi, SRK acum a reusit sa coarda în Amitabh Bachchan pentru o voce de a introduce un joc bazat pe film de super-erou. Amitabh, cunoscut pentru bariton sale distincte, a condus în jos cu câteva zile în urmă să facă o voce pentru film. El a părăsit premiat cu Oscar Resul sound designer-Pookutty uimiţi de priceperea lui şi dexteritate.

"El a venit şi a terminat lucrarea în cel mai scurt timp. Am vrut ca el să introducă "RA.One", joc în film, în vocea lui. Prezenţa sa a schimbat întregul film. Am vrut să am Amitji implicate în filmul nostru cumva. Acum, introducerea de joc este în vocea lui. Acesta este cel mai bun mod am putut aduce Amitji în proiect ", a spus Pookutty.

Nu e ca în cazul în care Big B a ignorat productiile Shah Rukh lui. Anterior, el a făcut o camee pentru său "Paheli". Cei doi, de asemenea, prezente împreună în "Mohabbatein", "Kabhi Khushi Kabhie Gham" şi "Kabhi Alvida Naa Kehna".
Sus In jos
Amina
Moderator
Moderator
Amina


Mesaje : 11204
Data de inscriere : 14/09/2011
Varsta : 45

 Amitabh Bachchan Empty
MesajSubiect: Re: Amitabh Bachchan    Amitabh Bachchan I_icon_minitimeLun Noi 07, 2011 12:15 pm

 Amitabh Bachchan Bigbdgt655_full
Superstar actiunile sale "incredibil" amintiri din Hollywood seturi

Amitabh Bachchan
Imaginea: Getty Images

Amitabh Bachchan, care face debutul la Hollywood în Baz Luhrmann "The Great Gatsby", este încântat să facă parte din proiect şi a descris experienta ca incredibila.

"A fost o încântare pentru a fi asociată cu o producţie care trebuie, în opinia mea şi experienţa limitată fi descris ca incredibil," superstar postat pe blogul său bigb.bigadda.com.

"Nivelul mare de management pentru detaliu şi corectitudine în fiecare domeniu este de la sine un exerciţiu în final," a scris el.

"Si de ce nu Când istoria se referă înapoi la eforturile depuse în restabilirea conţinutul unei opere literare pe film, acestea trebuie să aibă într-adevăr perfecţiunea de detaliu, dacă nu altceva, în omagiu adus autorului,.", A adăugat el.

69 de ani, este în prezent în Sydney, Australia, filmarile pentru acest film, care este o adaptare a clasic F. Scott Fitzgerald şi are Leonardo DiCaprio în rolul principal.

"Sunt aici pentru a trage de Baz Luhrmann" The Great Gatsby ", cu Leonardo DiCaprio, Tobey Maguire şi Carey Mulligan şi o serie de alti artisti cele mai importante din întreaga lume," Big B postate.

"Aceasta a fost plină de satisfacţii pentru a fi în compania celor care au stapanit arta de prezentare într-un mediu care face, de asemenea, o parte vitala din profesia mea de asemenea, şi pot doar să spun că, chiar dacă eu sunt bine trecut de vârsta de învăţare şi experienţă, există încă munţi de a bea şi a cuceri şi educa noi înşine cu ", a adăugat el.
Sus In jos
Amina
Moderator
Moderator
Amina


Mesaje : 11204
Data de inscriere : 14/09/2011
Varsta : 45

 Amitabh Bachchan Empty
MesajSubiect: Re: Amitabh Bachchan    Amitabh Bachchan I_icon_minitimeLun Noi 07, 2011 12:16 pm

 Amitabh Bachchan Kbcwinner125_full
Amitabh Bachchan a fost încântat cu triumful Sushil Kumar pe spectacol

Amitabh Bachchan cu KBC Sushil Kumar câştigător
Imaginea: virale Bhayani

Al cincilea sezon de "Kaun Banega Crorepati" luat în cele din urmă câştigător jackpot - Sushil Kumar - un operator calculator şi tutore din Bihor, a câştigat premiul mega RS 5 crore pe spectacol gazduit de Amitabh Bachchan. Episod va fi emisiune de televiziune pe 2 noiembrie.

Sushil, care câştigă Rs 6000 pe lună, are o poveste tipic pentru zdrenţe bogăţii. El provine din familii de umil şi are mai multe responsabilităţi acasă. Sushil speră să construiască o casă pentru el însuşi şi de a ajuta fraţii lui incep afacerile lor. Fiind un cititor avid, de asemenea, el vrea să înceapă o bibliotecă.

Un adept dornici de joc spectacol chiar de la primul său sezon şi un ventilator mai mare de Amitabh Bachchan, care participă în sine a fost un vis devenit realitate pentru băiat Bihar. Big B prea a fost copleşit de la victoria sa şi a felicitat Sushil, familia şi prietenii care au venit să-l sprijine.

În trecut, primul sezon de "Kaun Banega Crorepati" a văzut Harshvardhan Nawathe de la Mumbai mers pe jos cu RS 1 crore. În 2004, Rahat Taslim din Jharkand a castigat RS 1 crore, dar înainte de a iesi la întrebarea jackpot-ul pentru RS 5 crore.

Amitabh Bachchan a fost incantati ca Sushil Kumar şi a spus că victoria se dovedeşte puterea omului de rând.

! "Ce zi senzaţional în studiourile de KBC Un tânăr din interioarele de Bihar, câştigului un salariu foarte mic de doar Rs.6, 500 pe lună, provenind de la cele mai umil de medii, ajunge la scaunul fierbinte şi fisuri premiul final - 5 rupii cr un feat incredibil! " Big B postat pe blogul său bigb.bigadda.com.

"Aceasta este ceea ce omul comun este tot despre acest lucru este ceea ce KBC este vorba -. Dat o ​​oportunitate, omul de rând are puterea şi capacitatea de accumen să dovedească lumii că el este cel mai bun şi a doua la nici unul," adăugată superstar 69 de ani.

"Emoţie pulsatorii pe platoul de filmare şi în rândul echipajului a fost de neimaginat A fost ca şi când ar fi câştigat mai tari premiu din istoria televiziunii indiene.. Tensiunea ca la fiecare întrebare a fost cu meticulozitate a răspuns şi inimile pulsează şi trepidant ca a traversat Rs.1 marca crore şi apoi asteptat si am asteptat si am asteptat pana aproape de veşnicie pentru a decide cu privire la acest răspuns final de Rs.5 crorer.

"Locul întregul doar explodat. Sushil Kumar familia, concurent, nu predispus la nici un fel de jubilare publice a fugit pe jos de bucurie stabilite în incontrolabile şi ţipetele şi lacrimi de fericire, în timp ce publicul vii au fost o convulsivă sus pe picioarele lor, cu cel mai tare striga-am auzit vreodată în această asociaţie de 11 ani cu KBC! "

În trecut, primul sezon de "Kaun Banega Crorepati" a văzut Harshvardhan Nawathe de la Mumbai mers pe jos cu Rs.1 crore.

În 2004, Rahat Taslim din Jharkand castigat Rs.1 crore, dar înainte de a iesi la întrebarea jackpot-ul pentru Rs.5 crore.

Episod, oferind victorie Kumar, va fi emisiune de televiziune 02 noiembrie.
Sus In jos
Amina
Moderator
Moderator
Amina


Mesaje : 11204
Data de inscriere : 14/09/2011
Varsta : 45

 Amitabh Bachchan Empty
MesajSubiect: Re: Amitabh Bachchan    Amitabh Bachchan I_icon_minitimeLun Noi 07, 2011 12:17 pm

 Amitabh Bachchan Bigbbbslo9_full
Chiar si la 69, Amitabh Bachchan nu intenţionează să ia o pauză

Amitabh Bachchan
Imaginea: Getty Images

La 69 de ani, Amitabh Bachchan este având una dintre cele mai bune faze din viaţa lui - fie că este vorba marile ecrane, TV sau spaţii publicitare. Şi în timp ce majoritatea contemporanilor săi locuiesc departe de lumina reflectoarelor, megastar nu are planuri de a lua o pauză.

"Unii spun că să fie selectivă, altii recomanda repaus şi să plece eu am sfătui pe care am nevoie pentru a fi ocupate.. Bucuria şi emoţia de-o rutina de fotografiere de zi cu zi este, în continuare, infecţioase şi de dorit ca atunci când am început," Big B postat pe blogul său.

"Acest lucru este bun. A doua zi se opreşte, se va topi fata care reacţionează într-o oglindă în fiecare dimineaţă întrebam ce contorsiuni se depun eforturi pentru creativitatea sa se apropie", a adăugat câştigătorul de patru ori la Premiul National, care a fost parte din indian industria filmului de peste patru decenii.
Sus In jos
Amina
Moderator
Moderator
Amina


Mesaje : 11204
Data de inscriere : 14/09/2011
Varsta : 45

 Amitabh Bachchan Empty
MesajSubiect: Re: Amitabh Bachchan    Amitabh Bachchan I_icon_minitimeLun Noi 07, 2011 12:19 pm

 Amitabh Bachchan 621tatayko_1_full
Amitabh şi Abhishek Bachchan, una dintre cele mai cunoscute de la Bollywood tată-fiu Duos.
Sus In jos
Continut sponsorizat





 Amitabh Bachchan Empty
MesajSubiect: Re: Amitabh Bachchan    Amitabh Bachchan I_icon_minitime

Sus In jos
 
Amitabh Bachchan
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: SERIALE SI ACTORI INTERNATIONALI :: INDIA FANS :: Actori si Actrite-
Mergi direct la: