Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Actori
https://fanserialeturcesti.forumgratuit.ro
 
Acasa[URL=http://s05Ultimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare
Ultimele subiecte
» Suete cu fete
Hrithik Roshan I_icon_minitimeMier Oct 12, 2016 6:15 am Scris de Simi

» Medcezir -
Hrithik Roshan I_icon_minitimeDum Ian 05, 2014 7:58 am Scris de Deeatma

» Adini Feriha Koydum - FERIHA
Hrithik Roshan I_icon_minitimeDum Ian 05, 2014 7:52 am Scris de Deeatma

» Bine va-m gasit
Hrithik Roshan I_icon_minitimeDum Ian 05, 2014 7:41 am Scris de Deeatma

» Nam Gyu Ri
Hrithik Roshan I_icon_minitimeSam Oct 26, 2013 12:29 am Scris de Hurrem Gul

»  Günaiydin
Hrithik Roshan I_icon_minitimeSam Oct 26, 2013 12:25 am Scris de Hurrem Gul

» Kivanç Tatlitug
Hrithik Roshan I_icon_minitimeMar Mai 21, 2013 6:51 am Scris de princesss2012

» Halit Ergenç
Hrithik Roshan I_icon_minitimeSam Mai 04, 2013 3:23 pm Scris de Deeatma

» Murat Yildirim-Video
Hrithik Roshan I_icon_minitimeMar Apr 23, 2013 8:03 am Scris de princesss2012

Translate

visitors counter

 

 Hrithik Roshan

In jos 
Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Amina
Moderator
Moderator
Amina


Mesaje : 11204
Data de inscriere : 14/09/2011
Varsta : 45

Hrithik Roshan Empty
MesajSubiect: Hrithik Roshan   Hrithik Roshan I_icon_minitimeLun Sept 19, 2011 5:20 am

Hrithik Roshan Hrithik

Nume:
Hrithik Roshan
Data nasterii:
10 Ianuarie 1974 (37 ani)
Locul nasterii:
Mumbai, India
Zodia:
Capricorn
Hrithik Roshan născut 10 ianuarie 1974 este unul din cei mai premiati actori Bollywoodieni.

Roshan, si-a început cariera ca un copil actor în câteva filme în anii 1980, si-a facut debutul ca un actor de frunte cu blockbuster Kaho Naa ... Pyaar Hai (2000), care i-a adus două premii pentru cel mai bun actor şi Cel mai bun
debut Masculin la ceremonia Filmfare , precum şi numeroase alte premii. În
timpul carierei sale, el a fost apreciat pentru performantele sale în filme ca ... KOI ... Mil Gaya (2003),Krrish (2006) şi Dhoom 2 (2006), incepandu'si cel mai mare succes al carierei sale, până în prezent, şi câştigand foarte multe premii pentru cel mai bun actor. Succesul ca actor şi critic al lui Roshan au stabilit ca este unul dintre actorii cei mai proeminenti din India. începutului de viaţă, pana in 1999....primul rol al lui Roshan intr'un film a fost , când acesta avea şase ani în filmul Aasha din 1980, unde a apărut într-o secventa de dans ....

Roshan a jucat rolul unui minor în Aap Ke Deewane (1980) şi Bhagwan Dada (1986), ambele incepand cu tatal sau, în rol. El a devenit apoi un asistent,asistand la producţia facuta de tatal sau al filmelor Karan Arjun (1995) şi Koyla (1997).

Roshan este casatorit cu Sussanne Khan, fiica lui Sanjay Khan. Cuplul a avut primul lor copil, un baiat, numit Hrehaan Roshan nascut pe 28 martie 2006 la Spitalul Lilavati în Mumbai, India. Mai târziu sotia lui a dat naştere la un alt baiat, numit Hridhaan Roshan nascut pe pe May 1, 2008...


Ultima editare efectuata de catre Amina in Lun Sept 19, 2011 5:22 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Amina
Moderator
Moderator
Amina


Mesaje : 11204
Data de inscriere : 14/09/2011
Varsta : 45

Hrithik Roshan Empty
MesajSubiect: Re: Hrithik Roshan   Hrithik Roshan I_icon_minitimeLun Sept 19, 2011 5:20 am

Hrithik Roshan Bollywood8
Sus In jos
Amina
Moderator
Moderator
Amina


Mesaje : 11204
Data de inscriere : 14/09/2011
Varsta : 45

Hrithik Roshan Empty
MesajSubiect: Re: Hrithik Roshan   Hrithik Roshan I_icon_minitimeLun Sept 19, 2011 5:23 am

Hrithik Roshan Zz23-aishwarya-rai-hrithik-roshan_03
Sus In jos
Amina
Moderator
Moderator
Amina


Mesaje : 11204
Data de inscriere : 14/09/2011
Varsta : 45

Hrithik Roshan Empty
MesajSubiect: Re: Hrithik Roshan   Hrithik Roshan I_icon_minitimeLun Sept 19, 2011 5:23 am

Hrithik Roshan Hrithik_roshan1
Sus In jos
Amina
Moderator
Moderator
Amina


Mesaje : 11204
Data de inscriere : 14/09/2011
Varsta : 45

Hrithik Roshan Empty
MesajSubiect: Re: Hrithik Roshan   Hrithik Roshan I_icon_minitimeLun Sept 19, 2011 5:29 am

Hrithik Roshan 2n9fc6s
Sus In jos
Amina
Moderator
Moderator
Amina


Mesaje : 11204
Data de inscriere : 14/09/2011
Varsta : 45

Hrithik Roshan Empty
MesajSubiect: Re: Hrithik Roshan   Hrithik Roshan I_icon_minitimeLun Sept 19, 2011 5:30 am

Hrithik Roshan Hrithik-roshan-images
Sus In jos
Amina
Moderator
Moderator
Amina


Mesaje : 11204
Data de inscriere : 14/09/2011
Varsta : 45

Hrithik Roshan Empty
MesajSubiect: Re: Hrithik Roshan   Hrithik Roshan I_icon_minitimeLun Noi 07, 2011 11:42 am

Hrithik Roshan Hrithik_Roshan_Barbara_Mori_Cannes_Cocktail_15May09
Sus In jos
Amina
Moderator
Moderator
Amina


Mesaje : 11204
Data de inscriere : 14/09/2011
Varsta : 45

Hrithik Roshan Empty
MesajSubiect: Re: Hrithik Roshan   Hrithik Roshan I_icon_minitimeLun Noi 07, 2011 11:42 am

Hrithik Roshan Hrithik-Roshan-Barbara-Mori
Sus In jos
Amina
Moderator
Moderator
Amina


Mesaje : 11204
Data de inscriere : 14/09/2011
Varsta : 45

Hrithik Roshan Empty
MesajSubiect: Re: Hrithik Roshan   Hrithik Roshan I_icon_minitimeLun Noi 07, 2011 11:43 am

Hrithik Roshan Hrithik-roshan-with-barbara-mori-poses-for-kites-p-13188450184a0fd25ad3a661_37145232
Sus In jos
Amina
Moderator
Moderator
Amina


Mesaje : 11204
Data de inscriere : 14/09/2011
Varsta : 45

Hrithik Roshan Empty
MesajSubiect: Re: Hrithik Roshan   Hrithik Roshan I_icon_minitimeLun Noi 07, 2011 11:43 am

Hrithik Roshan Untitled
Sus In jos
Amina
Moderator
Moderator
Amina


Mesaje : 11204
Data de inscriere : 14/09/2011
Varsta : 45

Hrithik Roshan Empty
MesajSubiect: Re: Hrithik Roshan   Hrithik Roshan I_icon_minitimeLun Noi 07, 2011 11:43 am

Hrithik Roshan Kites
Sus In jos
Amina
Moderator
Moderator
Amina


Mesaje : 11204
Data de inscriere : 14/09/2011
Varsta : 45

Hrithik Roshan Empty
MesajSubiect: Re: Hrithik Roshan   Hrithik Roshan I_icon_minitimeLun Noi 07, 2011 11:44 am

Hrithik Roshan Hrithik-roshan-barbara-mori-kites
Sus In jos
Amina
Moderator
Moderator
Amina


Mesaje : 11204
Data de inscriere : 14/09/2011
Varsta : 45

Hrithik Roshan Empty
MesajSubiect: Re: Hrithik Roshan   Hrithik Roshan I_icon_minitimeLun Noi 07, 2011 11:44 am

Hrithik Roshan Rubi-1
Sus In jos
Amina
Moderator
Moderator
Amina


Mesaje : 11204
Data de inscriere : 14/09/2011
Varsta : 45

Hrithik Roshan Empty
MesajSubiect: Re: Hrithik Roshan   Hrithik Roshan I_icon_minitimeLun Noi 07, 2011 11:44 am

Hrithik Roshan 0-4
Sus In jos
Amina
Moderator
Moderator
Amina


Mesaje : 11204
Data de inscriere : 14/09/2011
Varsta : 45

Hrithik Roshan Empty
MesajSubiect: Re: Hrithik Roshan   Hrithik Roshan I_icon_minitimeLun Noi 07, 2011 11:46 am

Hrithik Roshan Hrithik-roshan-and-barbara-mori1
Barbara Mori actrita mexicana se afla in India pentru promovarea "Kites", a plecat pentru Maldive pentru a trage o campanie publicitară pentru Provogue cu co-star Hrithik Roshan.

Roshans doresc să păstreze vizitei sale ca fiind cheia scăzut posibil, până când ea se întoarce din Maldive pentru joi o serie de interacţiuni presei în Mumbai. Totul pare bine între soţie Sussanne Hrithik Roshan şi lui "Kites" co-star Barbara Mori după cei doi actori au fost legate împreună de anul trecut.

Hrithik încheiat ultimele zile de filmare cu câteva Sanjay Leela Bhansali pentru "Guzaarish" înainte de arrival.Hrithik Barbara şi soţia lui Susanne jucat de plăcere gazdă Barbara lui la sosirea ei în Mumbai luni.


Despre vizita ei la curent India, Rakesh Roshan, producătorul filmului, a declarat: "Nu vrem să creaţi orice hype inutile cu privire la prezenţa ei. Dar noi vrem să fie clar că nu am semnat Barbara pentru "Kites", deoarece avem nevoie de orice fată din Caucaz "," Barbara nu este doar o fata draguta.. Ea este o actrita uimitoare. Trebuie să o vezi în "COSAS Insignificantes", în cazul în care ea a ras părul ei. Ea este o actriţă remarcabilă dramatic, ".


Barbarba petrecut luni în Mumbai cu Roshans si a plecat marţi dimineaţa devreme pentru Maldive. Ea va pleca Bucharest pe 2 mai şi se va alătura Hrithik pentru premiera americană a lui "Kites".

Sus In jos
Amina
Moderator
Moderator
Amina


Mesaje : 11204
Data de inscriere : 14/09/2011
Varsta : 45

Hrithik Roshan Empty
MesajSubiect: Re: Hrithik Roshan   Hrithik Roshan I_icon_minitimeLun Noi 07, 2011 11:47 am

Hrithik Roshan Hrithik-roshan--barbara-mori-kites-movie-1.jpg_800
Sus In jos
Amina
Moderator
Moderator
Amina


Mesaje : 11204
Data de inscriere : 14/09/2011
Varsta : 45

Hrithik Roshan Empty
MesajSubiect: Re: Hrithik Roshan   Hrithik Roshan I_icon_minitimeLun Noi 07, 2011 11:48 am

Hrithik Roshan Hrithik-roshan-barbara-mori
Sus In jos
Amina
Moderator
Moderator
Amina


Mesaje : 11204
Data de inscriere : 14/09/2011
Varsta : 45

Hrithik Roshan Empty
MesajSubiect: Re: Hrithik Roshan   Hrithik Roshan I_icon_minitimeLun Noi 07, 2011 11:48 am

Hrithik Roshan Hrithik-Roshan-Barbara-Mori-Kites
Sus In jos
Amina
Moderator
Moderator
Amina


Mesaje : 11204
Data de inscriere : 14/09/2011
Varsta : 45

Hrithik Roshan Empty
MesajSubiect: Re: Hrithik Roshan   Hrithik Roshan I_icon_minitimeLun Noi 07, 2011 11:49 am

Hrithik Roshan Kites
Sus In jos
Amina
Moderator
Moderator
Amina


Mesaje : 11204
Data de inscriere : 14/09/2011
Varsta : 45

Hrithik Roshan Empty
MesajSubiect: Re: Hrithik Roshan   Hrithik Roshan I_icon_minitimeLun Noi 07, 2011 11:49 am

Hrithik Roshan Hrithikkissmay15_full
Ce fac oamenii în dragostea face să-şi exprime sentimentele lor reciproce, se întreabă el

Hrithik Roshan şi Barbara Mori
Imaginea: Getty Images

Hrithik Roshan a făcut de ştiri pentru o buza de blocare din nou, de această dată cu latină co-star Barbara Mori din "Kites". Dar actorul spune ca ea la ajutat să se debaraseze de inhibitii, i-au sărutat ca în viaţa reală Cupluri.

"De ce suntem chiar vorbesc despre sărut este că o astfel de mare lucru nu are? Noastră de cinema crescut?? Da, acolo eşti sărutat scene din film, dar nimic care să mă agita. De fapt, aş fi mai mult mult decât fericit şi complet confortabil uitam acele scene sărutat cu soţia mea, fiul şi părinţii în cazul în care filmul este lansat ", a spus Hrithik IANS.

Starul a ars prima pagină a ziarelor când a blocat buzele cu Aishwarya Rai din "Dhoom 2" şi "Jodhaa Akbar".

Raţionalizarea nevoie să se uite la buze-blocare, Hrithik a spus:..? "," Kites "este o poveste de dragoste Este vorba despre oameni în dragoste şi ceea ce fac oamenii in iubire face să-şi exprime sentimentele lor reciproce în fapt, a fost Barbara Mori care a făcut mi dau seama cum prostesc privim pe ecran în timp ce feresc de exprima dragostea in mod natural. "

Acesta s-a întâmplat în timp ce Hrithik şi Barbara au fost fotografiere o secvenţă de acţiune dură şi periculoasă în Santa Fe, New Mexico din SUA.

"Am fost atât trebuia să sari de la un acoperiş la o înălţime imposibil Înainte de a ne-am asa nostru director Anurag Basu-a sugerat sa sarut Barbara, deoarece am fost faci ceva sfideaza moartea şi periculoase si potential letale.. Am ajuns afară şi a sărutat-o ​​pe obraji.

"Barbara sa întors să întreb de ce am sarutat-o ​​pe obraz" Având în vedere situaţia aceeaşi cu dvs. reale de viaţă sotia, Suzanne, doriţi o sărute pe obraz? ". Am rămas perplex de logica ei ", a spus Hrithik.

Ia a fost repetat. "Şi de data aceasta am sărutat-o ​​modul în viaţa reală Cupluri ar fi în situaţia. Pe buze", a spus Hrithik.

Indo-asiatice News Service

Pentru update-uri zilnice de ştiri celebritate Înscrieţi-vă pentru newsletter-ul nostru www.masala.com / buletinul
Sus In jos
Amina
Moderator
Moderator
Amina


Mesaje : 11204
Data de inscriere : 14/09/2011
Varsta : 45

Hrithik Roshan Empty
MesajSubiect: Re: Hrithik Roshan   Hrithik Roshan I_icon_minitimeLun Noi 07, 2011 11:53 am

Hrithik Roshan Bhip2911_full
Acesta a fost un deliciu pentru fanii atunci când Bollywood Shah Rukh Khan, Hrithik Roshan şi Priyanka Chopra a izbucnit într-un dans improvizat , la lansarea de coregraf-cantareata noul album Ganesh Hegde lui "Să Party".

Stele împreună cu Sonu Nigam, Khan Zayed şi Bhagnani Jackky participat Ganesh, e eveniment şi la cererea lui a făcut un pas fiecare pe una din melodiile de pe album.

În timp ce toata lumea a avut New balansoar cu pas semnătură de la "fată Desi" hit ("Dostana"), Shah Rukh şi Hrithik lasa doar parul lor în jos şi s-au distrat bine.

"Sunt aici pentru că Ganesh este un bun prieten şi un mare talent. În industria filmului nostru, el este unul dintre cei mai mari coregrafi şi o fiinţă umană la fel de frumos. Ca o chestiune de fapt, el este unul dintre cele mai talente multiple faţete noi au în ţară.

"Excursii lumea mea şi-mi arată, de asemenea," Chamak Challo "de la" RA.One "cu Kareena în care a fost coregrafia de el", a spus Shah Rukh.

"El este un tip foarte talentat. Eu simt că el încă nu şi-a luat din cauza lui. Sper ca oamenii recoginise curând talentul şi-l apreciez", a adăugat el.

Evenimentul, de asemenea, văzut Ganesh efectuarea cateva piese purtand Riyaz modele Gangji.

"Ganesh nu este doar un mare prieten, dar, de asemenea, un profesor El este cu adevărat Rockstar India.. Sunt atât de mândru de el. El ne protejează, el ne provoacă şi tot ceea ce am văzut mi-a face, el este magia din spatele", a spus Hrithik.
Sus In jos
Amina
Moderator
Moderator
Amina


Mesaje : 11204
Data de inscriere : 14/09/2011
Varsta : 45

Hrithik Roshan Empty
MesajSubiect: Re: Hrithik Roshan   Hrithik Roshan I_icon_minitimeLun Noi 07, 2011 11:54 am

Hrithik Roshan 0210hrithikroshan_full
Pentru toţi cei care au pierdut Hrithik Roshan lui greacă Avatar lui Dumnezeu, iată o veste bună. Actorul este totul setat pentru a revigora şi de această dată, el va fi vazut la cel mai bun musculare.

Hrithik este cunoscut pentru modificarea corpul său pentru a se potrivi rolul de el se joacă. El a scăzut câteva dimensiuni pentru a obtine un look slabă pentru "Zindagi Na Milegi Dobara" şi apoi câştigat totul înapoi pentru Agneepath Karan Johar lui (aparent prin consumarea 22 oua pe zi!). Acum, el a început de formare în cadrul său favorit antrenor Satyajit Chaurasia pentru filmul său viitor, continuarea Krissh.

Potrivit interior, Hrithik trebuie să urmeze un plan de dieta stricta şi regim de exercitii pentru a intra în formă că tatăl său vrea ca pentru sequel. Deoarece el se află sub un termen strict, Hrithik va fi în curs de formare de cel puţin patru ore pe zi ca el are doar o luna pentru a îndeplini cerinţa.

Ei bine, care a spus stele de film l-au uşor!
Sus In jos
Amina
Moderator
Moderator
Amina


Mesaje : 11204
Data de inscriere : 14/09/2011
Varsta : 45

Hrithik Roshan Empty
MesajSubiect: Re: Hrithik Roshan   Hrithik Roshan I_icon_minitimeLun Noi 07, 2011 11:55 am

Hrithik Roshan Hrithkkjo41_full
Filmul a fost vândut aparent pentru un enorm R 41 crores

Hrithik Roshan
Imaginea: Getty Images

Hrithik Roshan de la Bollywood stele păstrează în creştere - după super-succes "Na Zindagi Milegi Dobara", starul a reuşit acum o lovitură de stat pentru "Agneepath" Karan Johar mult înainte de a hit-uri de fapt, teatre. Buzz este că filmul, eliberarea la începutul anului 2012, a adus un preţ incredibil de comunicaţii prin satelit R 41 crores!

"Agneepath", in care joaca, de asemenea, Priyanka Chopra, Sanjay Dutt şi Rishi Kapoor, a creat deja un bâzâit imens în industrie, cu promo sale. Aparent, acesta a fost unul din motivele pentru care canalul pe care a cumparat drepturile de acord cu suma-record. Acesta este considerat a fi cel mai mare vreodată pentru un film hindi.

În timp ce canalul nu a confirmat suma, un reprezentant pentru ei a spus că filmele Hrithik mereu sa descurcat foarte bine pe circuitul de satelit, iar acest lucru a fost de ce s-au dus pentru "Agneepath" fără nici o ezitare.
Sus In jos
Amina
Moderator
Moderator
Amina


Mesaje : 11204
Data de inscriere : 14/09/2011
Varsta : 45

Hrithik Roshan Empty
MesajSubiect: Re: Hrithik Roshan   Hrithik Roshan I_icon_minitimeLun Noi 07, 2011 11:56 am

Hrithik Roshan Hrill18_full
Probleme severe de spate aduce în jos "Agneepath" erou

Hrithik Roshan

Trage greu pentru remake-ul lui Karan Johar "Agneepath" este doare Hrithik Roshan - steaua a fost dus de urgenta la spital Candy Încălcarea în Mumbai cu o problemă severe de spate.

Am auzit că a fost informat despre Hrithik bedrest complet timp de două săptămâni, şi ca urmare "Agneepath" trage a fost anulat până când el recuperează complet.

Se spune, Hrithik a fost în durere imensă şi a trebuit să suporte un RMN, de asemenea.

Problema se pare că a apărut atunci când a trebuit să stea ridica un wrestler pentru o scena in film. Duggu a refuzat să utilizeze un corp dublu şi a insistat pe luptătorul de ridicare 110 kg grele de el însuşi rănit şi spatele lui în acest proces.

Hrithik Roshan lui tata Rakesh, cu toate acestea, a declarat că problema a fost pur şi simplu din cauza prea multă muncă. Hrithik au fost fotografiaţi fără o pauză pentru show-ul lui TV "Just Dance", precum şi "Agneepath".

Oricare ar fi problema, aici e Hrithik care doresc insanatosire grabnica!
Sus In jos
Amina
Moderator
Moderator
Amina


Mesaje : 11204
Data de inscriere : 14/09/2011
Varsta : 45

Hrithik Roshan Empty
MesajSubiect: Re: Hrithik Roshan   Hrithik Roshan I_icon_minitimeLun Noi 07, 2011 11:56 am

Hrithik Roshan Hrithmdtks33_full
Figura lui de ceara este sentimentul iubirii de la fani!

Hrithik Roshan
Imaginea: Getty Images

Bollywood Hrithik Roshan hottie are un record de credit de a saruta său ... deşi nu este de fel care ar putea face Sussanne soţia gelos! figura Hrithik de ceara a relatărilor se face trimitere la lista de top 10 cele mai sărutat statui din Londra a muzeului Madame Tussauds .

Deşi muzeul este încă să facă o declaraţie oficială, o sursă confirmă faptul că într-adevăr, Hrithik a ajuns in top 10, adaugand ca anul trecut, Shah Rukh Khan a ajuns la Top 10 listă.

Potrivit sursei, cel puţin 20 la sută din numărul total de kissers sunt de sex masculin, iar restul sunt femei, majoritatea sub vârsta de 30 de ani.

Hrithik, 37, este cel mai tanar actor indian să au luat el însuşi o figură de ceară la Madame Tussauds de prestigiu. Statuia lui a fost finalizată în patru luni şi cost cu o schimbare 150000 de lire sterline, a spus sursa.

Alţi actori, care şi-au luat lor statui de ceara, sunt Shah Rukh Khan, 45 de ani, Salman Khan, 45 şi Amitabh Bachchan, 69.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Hrithik Roshan Empty
MesajSubiect: Re: Hrithik Roshan   Hrithik Roshan I_icon_minitime

Sus In jos
 
Hrithik Roshan
Sus 
Pagina 1 din 3Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
 Subiecte similare
-
»  Jodhaa Akbar, Aishwarya Rai_Hrithik Roshan

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: SERIALE SI ACTORI INTERNATIONALI :: INDIA FANS :: Actori si Actrite-
Mergi direct la: