Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Actori
https://fanserialeturcesti.forumgratuit.ro
 
Acasa[URL=http://s05Ultimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare
Ultimele subiecte
» Suete cu fete
Gabriela Spanic I_icon_minitimeMier Oct 12, 2016 6:15 am Scris de Simi

» Medcezir -
Gabriela Spanic I_icon_minitimeDum Ian 05, 2014 7:58 am Scris de Deeatma

» Adini Feriha Koydum - FERIHA
Gabriela Spanic I_icon_minitimeDum Ian 05, 2014 7:52 am Scris de Deeatma

» Bine va-m gasit
Gabriela Spanic I_icon_minitimeDum Ian 05, 2014 7:41 am Scris de Deeatma

» Nam Gyu Ri
Gabriela Spanic I_icon_minitimeSam Oct 26, 2013 12:29 am Scris de Hurrem Gul

»  Günaiydin
Gabriela Spanic I_icon_minitimeSam Oct 26, 2013 12:25 am Scris de Hurrem Gul

» Kivanç Tatlitug
Gabriela Spanic I_icon_minitimeMar Mai 21, 2013 6:51 am Scris de princesss2012

» Halit Ergenç
Gabriela Spanic I_icon_minitimeSam Mai 04, 2013 3:23 pm Scris de Deeatma

» Murat Yildirim-Video
Gabriela Spanic I_icon_minitimeMar Apr 23, 2013 8:03 am Scris de princesss2012

Translate

visitors counter

 

 Gabriela Spanic

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Deeatma
Moderator
Moderator
Deeatma


Mesaje : 6379
Data de inscriere : 28/01/2012
Varsta : 40
Localizare : Valcea

Gabriela Spanic Empty
MesajSubiect: Re: Gabriela Spanic   Gabriela Spanic I_icon_minitimeVin Iul 13, 2012 2:27 am

Gabriela Spanic (cunoscută și ca „Gaby” Spanic) este o actriță originară din Venezuela, sora ei geamănă este Daniela Spanic.
Telenovele

(2011) Emperatriz...Emperatriz Jurado
(2010) Soy Tu Dueña...Ivana Dorantes
(2006) Tierra de Pasiones...Valeria San Roman
(2004) Prisionera...Guadalupe Santos
(2002) La Venganza...Valentina/Helena
(2001) La Intrusa...Virginia Martínez Roldán de Junquera Brito/Vanessa Martinez
(1999) Por tu Amor...Aurora de Montalvo/María del Cielo Montalvo de Durán
(1998) La Usurpadora...Paulina Martinez/Paola Bracho
(1996) Todo por tu Amor...Amaranta Rey
(1996) Quirpa de tres mujeres...Emiliana Echeverría Salazar
(1996) Como tu, ninguna...Gilda Barreto/Raquel Sandoval
(1994) María Celeste...Celina Hidalgo
(1993) Rosangelica...Carla
(1992) Morena Clara...Linda Prado
(1992) La Loba Herida...
(1992) Divina obsesion...
(1991) Mundo de fieras...

Sus In jos
Deeatma
Moderator
Moderator
Deeatma


Mesaje : 6379
Data de inscriere : 28/01/2012
Varsta : 40
Localizare : Valcea

Gabriela Spanic Empty
MesajSubiect: Re: Gabriela Spanic   Gabriela Spanic I_icon_minitimeVin Iul 13, 2012 2:27 am

Gabriela Spanic 8711148
Sus In jos
Deeatma
Moderator
Moderator
Deeatma


Mesaje : 6379
Data de inscriere : 28/01/2012
Varsta : 40
Localizare : Valcea

Gabriela Spanic Empty
MesajSubiect: Re: Gabriela Spanic   Gabriela Spanic I_icon_minitimeVin Iul 13, 2012 2:27 am

Gabriela Spanic 8711155
Sus In jos
Deeatma
Moderator
Moderator
Deeatma


Mesaje : 6379
Data de inscriere : 28/01/2012
Varsta : 40
Localizare : Valcea

Gabriela Spanic Empty
MesajSubiect: Re: Gabriela Spanic   Gabriela Spanic I_icon_minitimeVin Iul 13, 2012 2:28 am

Biografie Gabriela Spanic


Gabriela Elena Spanic Ulterra s-a nascut in Ortiz pe 10 decembrie 1973.Are trei frati: o sora geamana Daniela, o sora mai mica Patricia iar mezinul familiei este fratele ei,Antonio.

In anul 1947 s-a mutat din Croatia de unde este tatal ei,in Venezuela.Gabriela a facut clase de psihologie si visa sa devina balerina,dar in cele din urma a ales sa-si faca o cariera in actorie,desi parintii ei nu au fost de acord.

In 1992 a participat ca Miss a Statului Guarico,la Concursul Miss Venezuela unde a obtinut premiul pentru Miss Silueta si Miss Fotogenie.

Primul rol principal l-a primit in "Como tu Ninguna" (Ca tine niciuna) in 1994,telenovela fiind considerata cea mai buna din Venezuela si a fost vanduta in 80 de tari. Dublul rol din "La Usurpadora",cel al surorilor gemene Paulina si Paola Bracho,a facut-o celebra in intreaga lume. In aceasta telenovela a jucat si sotul acesteia, Miguel de Leon, care l-a interpretat pe Douglas Maldonado.Gabriela s-a despartit de sotul ...
Sus In jos
Deeatma
Moderator
Moderator
Deeatma


Mesaje : 6379
Data de inscriere : 28/01/2012
Varsta : 40
Localizare : Valcea

Gabriela Spanic Empty
MesajSubiect: Re: Gabriela Spanic   Gabriela Spanic I_icon_minitimeVin Iul 13, 2012 2:29 am

Gabriela Spanic Elena Ulterra s-a nascut in Ortiz,statul Guarico in Venezuela pe 10 decembrie 1973. Ea are o sora geamana Daniela, o sora mai tanara Patricia si un frate Antonio. Familia Spanic este traditionala Croato-Venezueleana. Tatal ei s-a mutat cu bunicii ei din Coratia in Venezuela in anul 1947.
Gaby a facut clasele de psihologie un an,dar pasiunea ei adevarata a fost actoria. Ia a facut si clasele la”El centro de invesigacion del teatro Luz Colombia”. Dupa acea a luat cursuri diverse la „ El centro Profesional de comunicacion” si la „Free Workshop for the actors”. Si ea a facut incursiune in moda si tine seama de „ Herman’s Istitute”. Gaby a stiut ca moda o s-o aduca in actulitate. Am fost alesa Srta. Guarico 1992 si Srta. Corpul la concursul „Miss Venezuela International”.

Ca multi actori faimosi, Gabbriela a inceput sa apara ca una extra si dupa aceea a castigat parti mici in telenovele Venezuelene. Pentru postul TV din Venezuela VENEVISION, a castigat numarul de triumf.Gaby a aparut in foaia mica de la telenovela ROSANGELICA (1991) in rolul lui Carla, atunci in MUNDO DE FIERAS si LA LOBA HERIDA (1992) intre ceilalti. Incetul cu incetul, productori au inceput sa o aleaga pe ea. MORENA CLARA (1993) vine, unde ea isi arata tot talentul ei ca si Linda Prado. Acest rol a deschis portile pentru ea. Urmeaza MARIA CELESTE (1994).

Gabriela castiga primul ei rol principal in COMO TU NINGUNA (1994/1995). Perosnajul ei se numeste Gilda Barreto. Iubitul ei in telenovela aceasta a fost un actor Venezuelean, Miguel de Leon. Lui Gabriela, Miguel nu i-a placut la inceput.Ea a crezut ca seamana ca o papusa pe tort. Cand filmarile au inceput, Gaby a inceput sa simta ceva pentru el. Pentru moment telenovela s-a terminat, Gaby i-a marturisit ca s-a indragostit de el, si sau transformat intr-o pereche. Ei au terminat cu perechile din film. COMO TU NINGUNA se transforma in cea mai buna telenovela facuta in Venezuela. A fost vanduta in 80 de tari si tradusa in mai multe limbi.

Gabriela face rost de un alt rol in alta telenovela, QUIRPA DE TRES MUJERES (1996) unde si-a aratat calitatea ca actrita. Rolul ei a fost Emilia. TODO POR TU AMOR ii noul ei proiect.In telenovela aceasta ea isi arata tot talentul ei pentru comedie, si la fel pentru drama. In aceasta telenovela avea personajul lui Amaranta. Dupa ce sau terminat filmarile Gabriela si Muguel sau hotarat sa se casatoreasca. Au sarbatorit nunta lor pe 22 octombrie 1997 si nunta lor a fost transmisa la televizor.

Sansa ei ce-a mai mare din cariera ei agunge! I-au oferit lui Gabriela sa vina in Mexic si tot deodata sa merga in luna de miere, dupa 5 zile de la nunta, ea si Miguel si-au rezolvat treburile lor si au plecat in Mexic. Scriitorul Carlos Romero cu care a lucrat la COMO TU NINGUNA, i-a propus un rol nou, un mare proiect la canalul TV Mexicana TELEVISA, la o serie numita LA USURPADORA (1998) pentru ca Thalia o stea mare mexicana nu a acceptat sa lucreze la productia aceasta, atunci Carlos Romero comenta „Ori Gabriela Spanic ori nimeni”! Si rezulta ca decizia ei a fost corecta. Sigur ca Gabriela nu putea rata sansa asta ca sa lucreze in Mexic, de asemenea a cunoscut „ El Hollywood de las telenovelas”.Ea nu avea nici o idee cum sansa aceasta se va reflecta in viata ei. In mexic Gabriela si Miguel au fost dezcunoscuti total si nu cunosteau pe nimeni.Au mers la cursuri de pronuntare pentru ca ea trebuia sa se lase de accentul Venezuelean pentru rolul din LA USURPADORA. Doua roluri au fost oferite la Gabriela, cea buna si sincera Paulina si cea rea Paola. De asemenea iubitul ei in telenovela a foat o stea mare MEXICANA, Fernando Colunga. Sotul ei a gasit un rol secundar in istoria asta rolul de un milionar, Douglas Maldonado.LA USURPADORA a rupt un record TV si istoria se va transfera in cea ma exitoasa. Telenovela a fost vanduta in peste 120 de tari si a fost tradusa in mai multe limbi diferite.

Acuma cu 25 de ani, Gabriela Spanic este pe drumul ei pentru a fi un superstar. Acuma este international cunoscuta ca figura de adoratie si admirata de multa lume. Ca recompensa TELEVISA ia oferit un contract de 3 ani si sa lucreze cu ei la doua telenovele. In 1999 i-au oferit la Gaby un rol intr-o noua productie mare de TELEVISA telnovela numita POR TU AMOR. Pe de alta parte la alta stea de TV de drama Mexicana, Saul Lisazo. Perosnajul ei a fost o fata orgolioasa care sa numit Maria del Cielo.

In timpul acela sora geamana a lui Gaby, Daniela a venit sa traiasca in Mexic cu sora ei.
Daniela care a studiat informatica, acuma doreste sa isi incerce norocul de a fi model profesional. Diferita de sora ei faimoasa, ea nu este interesata de actorie,desi multa lume crede ca ea a este una dintre personajele din LA USURPADORA si in LA INTRUSA. Gaby si Dani sau hotarat sa deschida o scoala de fotomodel profesionala numita „El instituto de Gaby Spanic” , care dupa acea a fost inchisa pentru ca Gaby nu a mai avut timp sa se ocupe de ea. TELEVISA a trimiso pe Gaby in calatoria promot ionala de LA USURPADORA. In anul 1999 ea a vizitat Brazilia cu sotul ei Miguel, si Daniela cu parinti ei. In anul 2000 si Gabriela viziteaza Slovenia, Croatia si Indonesia, in compania sorei ei Daniela si cordonatorul de Operatii Internationale de TELEVISA, domnul Hector Cardenas Saavedra. Multumita invitatiei de la revista GLORIA din Croatia, Gabriela si-a gasit rudele ei pierdute in Croatia. Marea familie Spanic a fost reunita in capitala din Croatia, Zagreb intr-o cina mare, in martie 2000. Aceasta calatorie a fost plina de emotii pentru cele doua gemene, Gaby si Daniela.Dupa vizita ei in Croatia,au plecat spre Indonezia.

Canalul de TV din statele unite UNIVISION, a chemat-o pe Gabriela sa vina in Miami ca sa participe la premiile LO NUESTRO. Ea a primit premiul la categoria cea mai bine imbracata actrita.

De asemenea au invitat-o sa vina in Israel ca sa participe la premile de la canalul TV pentru ea.Ea si-a luat o zi libera la intoarcerea ei in Mexic ca sa viziteze Spania si in a doua parte a anului 2000 a vizitat Filipinas.

Acuma inca odata in Mexic, Gaby se pregateste pentru ce-a de a treia telenovela la TELEVISA, numita LA INTRUSA. Si la fel ca si in LA USURPADORA aici la fel i-au oferit personaje duble, sorele Virginia si Vanessa. De data asta iubitul ei in telenovela a fost Arturo Peniche,cu care ea a lucrat si in LA USURPADORA. Filmarea de LA INTRUSA au inceput in octombire 2000 si ultimul episod a fost aratat dupa un an in 19 octombrie 2001. Telenovela a fost pe al doilea loc la rating. Seria nu putea sa oboseasca exitul lui Gaby in 1998, LA USURPADORA, cum toti asteptau. Multi oameni acuzau telenovela ca ii copie pura din LA USURPADORa desi titlutrile amandoura sunt similare, istoria este total diferita de LA INTRUSA inca trebuie aratata in multe tari din lume.
Sus In jos
Deeatma
Moderator
Moderator
Deeatma


Mesaje : 6379
Data de inscriere : 28/01/2012
Varsta : 40
Localizare : Valcea

Gabriela Spanic Empty
MesajSubiect: Re: Gabriela Spanic   Gabriela Spanic I_icon_minitimeVin Iul 13, 2012 2:29 am

Gabriela Spanic Gabriela-spanic-12
Sus In jos
Deeatma
Moderator
Moderator
Deeatma


Mesaje : 6379
Data de inscriere : 28/01/2012
Varsta : 40
Localizare : Valcea

Gabriela Spanic Empty
MesajSubiect: Re: Gabriela Spanic   Gabriela Spanic I_icon_minitimeVin Iul 13, 2012 2:31 am

Gabriela Spanic Gabriela_spanic_4
Sus In jos
Deeatma
Moderator
Moderator
Deeatma


Mesaje : 6379
Data de inscriere : 28/01/2012
Varsta : 40
Localizare : Valcea

Gabriela Spanic Empty
MesajSubiect: Re: Gabriela Spanic   Gabriela Spanic I_icon_minitimeVin Iul 13, 2012 2:31 am

Gabriela Spanic Gabriela_spanic_2
Sus In jos
Deeatma
Moderator
Moderator
Deeatma


Mesaje : 6379
Data de inscriere : 28/01/2012
Varsta : 40
Localizare : Valcea

Gabriela Spanic Empty
MesajSubiect: Re: Gabriela Spanic   Gabriela Spanic I_icon_minitimeVin Iul 13, 2012 2:32 am

Gabriela Spanic Gabriela_spanic_3
Sus In jos
Deeatma
Moderator
Moderator
Deeatma


Mesaje : 6379
Data de inscriere : 28/01/2012
Varsta : 40
Localizare : Valcea

Gabriela Spanic Empty
MesajSubiect: Re: Gabriela Spanic   Gabriela Spanic I_icon_minitimeVin Iul 13, 2012 2:32 am

Gabriela Spanic Gabriela_spanic_5
Sus In jos
Deeatma
Moderator
Moderator
Deeatma


Mesaje : 6379
Data de inscriere : 28/01/2012
Varsta : 40
Localizare : Valcea

Gabriela Spanic Empty
MesajSubiect: Re: Gabriela Spanic   Gabriela Spanic I_icon_minitimeVin Iul 13, 2012 2:32 am

Gabriela Spanic Gabriela_spanic_6
Sus In jos
Deeatma
Moderator
Moderator
Deeatma


Mesaje : 6379
Data de inscriere : 28/01/2012
Varsta : 40
Localizare : Valcea

Gabriela Spanic Empty
MesajSubiect: Re: Gabriela Spanic   Gabriela Spanic I_icon_minitimeVin Iul 13, 2012 2:35 am

Gabriela Spanic 2u7rebs
Sus In jos
Deeatma
Moderator
Moderator
Deeatma


Mesaje : 6379
Data de inscriere : 28/01/2012
Varsta : 40
Localizare : Valcea

Gabriela Spanic Empty
MesajSubiect: Re: Gabriela Spanic   Gabriela Spanic I_icon_minitimeVin Iul 13, 2012 2:35 am

Gabriela Spanic 2j5jqxv
Sus In jos
Deeatma
Moderator
Moderator
Deeatma


Mesaje : 6379
Data de inscriere : 28/01/2012
Varsta : 40
Localizare : Valcea

Gabriela Spanic Empty
MesajSubiect: Re: Gabriela Spanic   Gabriela Spanic I_icon_minitimeVin Iul 13, 2012 2:36 am

Gabriela Spanic 2yo5pxf
Sus In jos
Deeatma
Moderator
Moderator
Deeatma


Mesaje : 6379
Data de inscriere : 28/01/2012
Varsta : 40
Localizare : Valcea

Gabriela Spanic Empty
MesajSubiect: Re: Gabriela Spanic   Gabriela Spanic I_icon_minitimeVin Iul 13, 2012 2:36 am

Gabriela Spanic 140c604
Sus In jos
Deeatma
Moderator
Moderator
Deeatma


Mesaje : 6379
Data de inscriere : 28/01/2012
Varsta : 40
Localizare : Valcea

Gabriela Spanic Empty
MesajSubiect: Re: Gabriela Spanic   Gabriela Spanic I_icon_minitimeVin Iul 13, 2012 2:36 am

Gabriela Spanic 2e6bn9l
Sus In jos
Ninnet
Membru special
Ninnet


Mesaje : 1838
Data de inscriere : 29/09/2011
Localizare : Bucuresti

Gabriela Spanic Empty
MesajSubiect: Re: Gabriela Spanic   Gabriela Spanic I_icon_minitimeLun Aug 20, 2012 6:23 am

mereu mi-a placut actrita ...superba ...imi place personalitatea ei
Sus In jos
Deeatma
Moderator
Moderator
Deeatma


Mesaje : 6379
Data de inscriere : 28/01/2012
Varsta : 40
Localizare : Valcea

Gabriela Spanic Empty
MesajSubiect: Re: Gabriela Spanic   Gabriela Spanic I_icon_minitimeJoi Sept 06, 2012 7:54 am

Ninnet a scris:
mereu mi-a placut actrita ...superba ...imi place personalitatea ei

Gabriela Spanic 574693_404976452890354_327831607_n
Sus In jos
Deeatma
Moderator
Moderator
Deeatma


Mesaje : 6379
Data de inscriere : 28/01/2012
Varsta : 40
Localizare : Valcea

Gabriela Spanic Empty
MesajSubiect: Re: Gabriela Spanic   Gabriela Spanic I_icon_minitimeJoi Sept 06, 2012 7:54 am

Gabriela Spanic 555721_402581649796501_1944187242_n
Sus In jos
Deeatma
Moderator
Moderator
Deeatma


Mesaje : 6379
Data de inscriere : 28/01/2012
Varsta : 40
Localizare : Valcea

Gabriela Spanic Empty
MesajSubiect: Re: Gabriela Spanic   Gabriela Spanic I_icon_minitimeJoi Sept 06, 2012 7:54 am

Gabriela Spanic 558694_401278669926799_1761128882_n
Sus In jos
Continut sponsorizat





Gabriela Spanic Empty
MesajSubiect: Re: Gabriela Spanic   Gabriela Spanic I_icon_minitime

Sus In jos
 
Gabriela Spanic
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Gabriela Borges

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: SERIALE SI ACTORI INTERNATIONALI :: LATINO FANS :: Actori si Actrite-
Mergi direct la: