Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Actori
https://fanserialeturcesti.forumgratuit.ro
 
Acasa[URL=http://s05Ultimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare
Ultimele subiecte
» Suete cu fete
Murat Yildirim-Stiri - Pagina 2 I_icon_minitimeMier Oct 12, 2016 6:15 am Scris de Simi

» Medcezir -
Murat Yildirim-Stiri - Pagina 2 I_icon_minitimeDum Ian 05, 2014 7:58 am Scris de Deeatma

» Adini Feriha Koydum - FERIHA
Murat Yildirim-Stiri - Pagina 2 I_icon_minitimeDum Ian 05, 2014 7:52 am Scris de Deeatma

» Bine va-m gasit
Murat Yildirim-Stiri - Pagina 2 I_icon_minitimeDum Ian 05, 2014 7:41 am Scris de Deeatma

» Nam Gyu Ri
Murat Yildirim-Stiri - Pagina 2 I_icon_minitimeSam Oct 26, 2013 12:29 am Scris de Hurrem Gul

»  Günaiydin
Murat Yildirim-Stiri - Pagina 2 I_icon_minitimeSam Oct 26, 2013 12:25 am Scris de Hurrem Gul

» Kivanç Tatlitug
Murat Yildirim-Stiri - Pagina 2 I_icon_minitimeMar Mai 21, 2013 6:51 am Scris de princesss2012

» Halit Ergenç
Murat Yildirim-Stiri - Pagina 2 I_icon_minitimeSam Mai 04, 2013 3:23 pm Scris de Deeatma

» Murat Yildirim-Video
Murat Yildirim-Stiri - Pagina 2 I_icon_minitimeMar Apr 23, 2013 8:03 am Scris de princesss2012

Translate

visitors counter

 

 Murat Yildirim-Stiri

In jos 
4 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Simi
Administrator
Administrator



Mesaje : 26582
Data de inscriere : 11/09/2011

Murat Yildirim-Stiri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Murat Yildirim-Stiri   Murat Yildirim-Stiri - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Dec 29, 2011 8:36 am

Murat Yildirim-Stiri - Pagina 2 Murat-22jpg-174836634
http://www.gecce.com/haber/murat-yildirim-ekranlara-dondu-181539.html
MURAT YILDIRIM EKRANLARA DÖNDÜ!Barry Levinson'ın ünlü filmi "Sleepers-Kardeş Gibiydiler", "Suskunlar" adıyla dizi oluyor. Tims Productions'ın SHOW TV için hazırladığı dizinin ilk fragmanı yayınlandı.29 Aralık 2011 17:494 çocukluk arkadaşın intikam hikayesini anlatan 'Sleepers' filminden yola çıkılarak çekilen 'Suskunlar'ın başrolünde, Murat Yıldırım ve Sarp Akkaya yer alıyor.
Sus In jos
Simi
Administrator
Administrator
Simi


Mesaje : 26582
Data de inscriere : 11/09/2011
Varsta : 48
Localizare : Italia

Murat Yildirim-Stiri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Murat Yildirim-Stiri   Murat Yildirim-Stiri - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Dec 30, 2011 1:30 am

Sus In jos
Simi
Administrator
Administrator
Simi


Mesaje : 26582
Data de inscriere : 11/09/2011
Varsta : 48
Localizare : Italia

Murat Yildirim-Stiri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Murat Yildirim-Stiri   Murat Yildirim-Stiri - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Dec 30, 2011 2:10 pm

how TV who is preparing the series “Suskunlar” for SHOW TV, is the story of 4 youngsters who steal baklava and then are incarcerated. While imprisoned they are sexually abused, and after their release they plan their attack. With the lead character portrayal being performed by Murat Yildirim, the series “Suskunlar” is premiering in January 2012. This is headlining and exclusive news! This series and its content has been a big secret with no information being released to the media. This information was discovered by coincidence. Here is the breakdown of this report: “Muhtesem Yuzyil” which is the second highest viewed series behind “Oyle Bir Gecer Zaman Ki’ has been transferred from SHOW TV to STAR TV. The viewers of this series will be switching channels to watch the story of “Sulumnan”. It is being reported in the television industry that Timur Savci paid 1 million Turkish Lira for the rights of one of Ahmet Altan’s 2 storylines and that it will be aired on SHOW TV. But it is to be noted that Ahmet Atlan’s 2 series were conflicting that is how one it was not possible for TIMS to successfully collaborate. Timur Savci, then decided to create the most anticipated serial for SHOW TV for the 2012 season. What would be better than showing the results of a judicial system with its unfair practices, rules and regulations? “A story of youngsters convicted for stealing baklava” The result of their crime, and unfair sentencing, the reaction of the public, and their conscience. “An embarrassing view of the reality of the mistreatment to both woman and children who are sexually abused”
Sus In jos
Simi
Administrator
Administrator
Simi


Mesaje : 26582
Data de inscriere : 11/09/2011
Varsta : 48
Localizare : Italia

Murat Yildirim-Stiri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Murat Yildirim-Stiri   Murat Yildirim-Stiri - Pagina 2 I_icon_minitimeMar Ian 03, 2012 4:07 pm

Murat Yildirim-Stiri - Pagina 2 Sedefjpg-204045523

4 viol băieţii de gardienii penitenciarului au însemnat domeniu ıslahevinde, care este o poveste de răzbunare, "ferata" Bazat pe filmul care va fi elaborat "tăcută" Culegere de remorcă de promovare a fost lansat săptămâna trecută. Cagatay Tosun şi personalul regizat de matrice va fi Akkaya'da Murat Yildirim şi abrupte. Seria doamnelor de conducere Sedef Avci a fost înţeles ca un jucător cu. Hunter este ultimul "rana Mazi în inima mea", seria a jucat. serii este considerat publicarea in prima saptamana a lunii februarie. remorcii promotionale tăcut;
Sus In jos
Simi
Administrator
Administrator
Simi


Mesaje : 26582
Data de inscriere : 11/09/2011
Varsta : 48
Localizare : Italia

Murat Yildirim-Stiri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Murat Yildirim-Stiri   Murat Yildirim-Stiri - Pagina 2 I_icon_minitimeMier Ian 04, 2012 1:37 am

Murat Yildirim-Stiri - Pagina 2 Sedef_avci_murat_yildirim-300x134
Sedef Avci serie de tacite Adăugat 04 ianuarie 2012 | TV Show, care va începe foarte curând Production'un yapımclığını TIMS personal a făcut o serie de silenţios încet devine clară. Murat Yildirim şi abrupte Akkaya, Sedef Avci, de asemenea, s-au dovedit. În rolul său ultimul dintr-o serie de încă TIMS Production'un rana inima mea a fost elaborată de către Mazi
http://www.televizyondizisi.com/index.php/sedef-avci-suskunlar-dizisinde/62782/18/
Sus In jos
Deeatma
Moderator
Moderator
Deeatma


Mesaje : 6379
Data de inscriere : 28/01/2012
Varsta : 40
Localizare : Valcea

Murat Yildirim-Stiri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Murat Yildirim-Stiri   Murat Yildirim-Stiri - Pagina 2 I_icon_minitimeLun Ian 30, 2012 11:50 am

http://www2.dizifilm.com/haberdetay.asp?newsid=209569

"Muhteşem Yüzyıl"ın yapım şirketi Tim's Productions imzalı olan "Suskunlar" isimli dizinin çekimleri bu hafta başladı.

Başlarına çok acı bir olay gelen dört çocukluk arkadaşının intikam hikâyesini konu alan "Sleepers" (Kardeş Gibiydiler) filminden yola çıkılarak hayata geçirilen dizide Murat Yıldırım, Sarp Akkaya ve Aslı Enver gibi oyuncular rol alıyor. Murat Yıldırım'ın "Ecevit" isimli avukatı canlandırdığı dizide, onun çocukluk arkadaşı "Bilal"i de Sarp Akkaya oynuyor.

Dizinin kadın başrol oyuncusu ise ilk dizisi "Kavak Yelleri" ile şöhrete kavuşan Asıl Enver oldu. Enver de dizide "Ahu" karakterini canlandıracak. Dört arkadaşın da aşık olduğu güzeller güzeli Ahu, Bilal ile aşk yaşarken Ecevit'in tekrar hayatlarına girmesiyle her şey farklı bir boyuta taşınacak. Dizinin yönetmen koltuğunda ise reklam dünyasının ünlü ismi Umur Turagay oturuyor.
Sus In jos
Deeatma
Moderator
Moderator
Deeatma


Mesaje : 6379
Data de inscriere : 28/01/2012
Varsta : 40
Localizare : Valcea

Murat Yildirim-Stiri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Murat Yildirim-Stiri   Murat Yildirim-Stiri - Pagina 2 I_icon_minitimeLun Ian 30, 2012 1:19 pm

Murat Yildirim-Stiri - Pagina 2 395338_331112780262037_158306960875954_1017425_728716524_n
Sus In jos
Simi
Administrator
Administrator
Simi


Mesaje : 26582
Data de inscriere : 11/09/2011
Varsta : 48
Localizare : Italia

Murat Yildirim-Stiri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Murat Yildirim-Stiri   Murat Yildirim-Stiri - Pagina 2 I_icon_minitimeMier Feb 08, 2012 11:09 am

Sus In jos
Simi
Administrator
Administrator
Simi


Mesaje : 26582
Data de inscriere : 11/09/2011
Varsta : 48
Localizare : Italia

Murat Yildirim-Stiri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Murat Yildirim-Stiri   Murat Yildirim-Stiri - Pagina 2 I_icon_minitimeMier Feb 08, 2012 11:10 am

Sus In jos
Simi
Administrator
Administrator
Simi


Mesaje : 26582
Data de inscriere : 11/09/2011
Varsta : 48
Localizare : Italia

Murat Yildirim-Stiri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Murat Yildirim-Stiri   Murat Yildirim-Stiri - Pagina 2 I_icon_minitimeMier Feb 08, 2012 11:53 am

Murat Yildirim-Stiri - Pagina 2 424114_234895726596961_193845784035289_507161_588898931_n
Sus In jos
Simi
Administrator
Administrator
Simi


Mesaje : 26582
Data de inscriere : 11/09/2011
Varsta : 48
Localizare : Italia

Murat Yildirim-Stiri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Murat Yildirim-Stiri   Murat Yildirim-Stiri - Pagina 2 I_icon_minitimeDum Feb 12, 2012 10:35 pm

Asli Enver will be starring in "Suskunlar"

Murat’s co-star has been announced

After the transfer of “Muhtesem Yuzyil” SHOWTV is attacking with a new powerful serial.

TIMS Production who also produces the serial “Muhtesem Yuzyil, started its production this past week of the new series “Suskunlar”. The story incomprehensible emotional story of four youngsters, who now as adults on the quest of revenge. Based on the movie “Sleepers” starring Brad Pitt.

After the popular series “Ask ve Ceza”, receiving offers from the new series “Alyasmalim” & “Iffet” amongst others, Yildirim received many offers but decided to wait. Murat Yildirim who has claimed popularity not only in Turkey but on a International level, liked the script of “Suskunlar” and accepted the offer. Yildirim will be portraying the character of Ecevit an attorney, and the closer than skin & bone relationship with his childhood friend Bilal (Sarp Akkaya)


There was an ongoing search for the leading actress, while TIMS was in negotiations with Sedef Avci, it was discovered that she was also in negotiations with Koliba Film for their new production “Eylul” therefore negotiations came to an end. After speaking with the actress Ceren Hindistan and not coming to a resolution, they announced that they had been also thinking of offering the role to Asli Enver with whom they came to a final agreement. With a fame in her first serial “Kavak Yelleri”, Enver will now be in the leading actress characterization of Ahu. Ahu who has long been in a relationship with Bilal, and with Ecevit not re-entering their lives things are going to dramatically change. The reopening of old wounds is going to change everyone’s life as they currently know it. The director for the serial is the renowned director Umur Turagay.
http://www.gecce.com/haber/asli-enver-suskunlarda-oynayacak-183309.html
Sus In jos
Simi
Administrator
Administrator
Simi


Mesaje : 26582
Data de inscriere : 11/09/2011
Varsta : 48
Localizare : Italia

Murat Yildirim-Stiri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Murat Yildirim-Stiri   Murat Yildirim-Stiri - Pagina 2 I_icon_minitimeMier Feb 15, 2012 12:31 am

Sus In jos
Simi
Administrator
Administrator
Simi


Mesaje : 26582
Data de inscriere : 11/09/2011
Varsta : 48
Localizare : Italia

Murat Yildirim-Stiri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Murat Yildirim-Stiri   Murat Yildirim-Stiri - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Feb 16, 2012 1:03 am

Sus In jos
Amina
Moderator
Moderator
Amina


Mesaje : 11204
Data de inscriere : 14/09/2011
Varsta : 45

Murat Yildirim-Stiri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Murat Yildirim-Stiri   Murat Yildirim-Stiri - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Feb 16, 2012 8:03 am

Murat Yildirim-Stiri - Pagina 2 33230_b
După o lungă pauză, Murat Yildirim Terzioglu NOPTI BURÇİN ŞI O soţie!
Murat Yildirim ieri seara, în mijlocul unei Starlife actor Star TV în timp ce super-frumos revista invizibil în timp ce producătorul a programului de vizualizat partidului Tayfun Topal ziua de nastere a lui surpriză.


S Ayakligazete.com ", în funcţie de jucător, ca de petrecere de ziua lui Murat Yildirim jucător, el a participat împreună cu soţia sa, Burcin Terzioglu. Steaua cuplu fericit Tv Super echipa Starlife a răspuns la întrebările.


Foarte ruşinos!

Partid Tayfun Topal ziua de nastere a lui distrează participă la un cuplu foarte celebru de la petrecere a spus. Murat Yildirim şi Burcin Terzioglu pereche "Tayfun Bey, ce-ai?" Când a fost întrebat întrebarea Terzioglu Burcin ", dar nu este spus, foarte ruşinos.", A spus el.


Murat Yildirim fanilor o veste bună!

Murat Yildirim a declarat Burcin Terzioglu a mers foarte bine cu căsătoria. Fulger, Arată ecranele TV "tăcută", se explică, cu o matrice va reveni la ecrane. Activităţii realizate filmare prima parte a seriei, şi subliniind că aceasta este o foarte plăcută Murat Yildirim, o descriere a serii sa a dat o veste bună pentru fanii.


"În acest an, bucuraţi-vă"

Burcin Terzioglu, "pentru a te trata în acest an şi nu va lua parte la proiecte, de planificare pentru a reveni la ecranele din nou anul viitor.", A spus el.

Murat Yildirim, nu au alergat prea multă atenţie pentru extinderea parul lor. Imaginea lui Lightning, noua serie de modificări pentru proiectul a fost fotografiat pentru prima dată. (Ayakligazete.com)
Sus In jos
Deeatma
Moderator
Moderator
Deeatma


Mesaje : 6379
Data de inscriere : 28/01/2012
Varsta : 40
Localizare : Valcea

Murat Yildirim-Stiri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Murat Yildirim-Stiri   Murat Yildirim-Stiri - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Feb 16, 2012 12:11 pm

Murat Yildirim with Burcin ( his wife)!!!!!!!!

Yesterday evening Murat & his wife attend the producer of the program viewed Tayfun Topal's surprise birthday party.

Super Starlife asked them about the gift that they would give to Tayfun Topal, Burcin answered:"Gift is not told, very shameful. "

Murat Yildirim said Burcin Terzioğlu went very well with the marriage. Murat will return to TV with his new series "Suskunlar" while his wife Te Burcin, "will not take part in projects, planning to return to the screens again next year."
Sus In jos
Simi
Administrator
Administrator
Simi


Mesaje : 26582
Data de inscriere : 11/09/2011
Varsta : 48
Localizare : Italia

Murat Yildirim-Stiri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Murat Yildirim-Stiri   Murat Yildirim-Stiri - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Feb 16, 2012 12:56 pm

Traducerea in engleza a reportajului cu Murat... pupici


Famous couple out on a night of the town.....

The handsome actor Murat Yildirim who has not been seen for awhile, was out last night attending the surprise birthday party of the producer Tayfun Topal of the popular show Star TV Super Starlife magazine.

According to Ayaligazete.com, the actor Murat Yildirim attended the party with his actress wife Burcin Terzioglu. The happy couple answered questions put forth by Super Starlife

Shameful!

The couple at the party for Tayfun Topal said they had a very good time at the surprise party. When Murat Yildirim & Burcin Terzioglu were asked "What did you gift to Tayfun Bey?" Burcin Terzioglu responded, "Gifts are asked about, that is shameful".

Message from Murat Yildirim to his fans!

Both Murat Yildirim, & Burcin Terzioglu said that their marriage is very solid. Yildirim, also stated that he was returning to the screen in the SHOW TV series "Suskunlar". The series has completed the taping of the first episode, and he emphasized that it was quite an enjoyable task. With this message regarding his new series Murat Yildirim has made his announcement to his fanbase.

"I am taking the year off to rest"

Burcin Terzioglu stated "I am taking this year off to rest, and will not be involved in any new series, I plan on returning to the screen next year".

New Series New Image!

Murat Yildirim with his longer hairstyle was very noticeable. Yildirim for his new series was seen for the first time with his new image.
Sus In jos
Deeatma
Moderator
Moderator
Deeatma


Mesaje : 6379
Data de inscriere : 28/01/2012
Varsta : 40
Localizare : Valcea

Murat Yildirim-Stiri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Murat Yildirim-Stiri   Murat Yildirim-Stiri - Pagina 2 I_icon_minitimeLun Feb 20, 2012 2:26 am

http://www.televizyongazetesi.com/suskunlar-dizisi-dostlugu-ekrana-tasiyacak_6_48904
?Kavak Yelleri?, ?Küçük Sırlar? ve ?Muhteşem Yüzyıl? dizileriyle Türk dizi tarihine yeni bir soluk getiren Tims Productions yine adından söz ettirecek bir projeye imza atıyor.

Murat Yıldırım, Aslı Enver, Sarp Akkaya, Güven Murat Akpınar ve Tugay Mercan?ın başrollerini paylaştığı ?Suskunlar? adlı dizi ekrana ?merhaba? demeye hazırlanıyor. Dizinin senaristliğini ?Ezel?den tanıdığımız Pınar Bulut yaparken, yönetmenliğini ise Umur Turagay üstleniyor. Çekimlerine başlanan dizi, 4 genç adamın her şeye rağmen kaybolmayan dostluklarını, sadakatlerini ve yaşayamadıkları aşklarını anlatıyor.
Sus In jos
Deeatma
Moderator
Moderator
Deeatma


Mesaje : 6379
Data de inscriere : 28/01/2012
Varsta : 40
Localizare : Valcea

Murat Yildirim-Stiri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Murat Yildirim-Stiri   Murat Yildirim-Stiri - Pagina 2 I_icon_minitimeLun Feb 20, 2012 2:27 am

http://cadde.milliyet.com.tr/2012/02/20/HaberDetay/1505204/AFiS_TAMAM
Tims Productions’ın yeni dizisi ‘Suskunlar’, çok yakında beyazcamda boy gösterecek.

Tims Productions’ın yeni dizisi ‘Suskunlar’, çok yakında beyazcamda boy gösterecek. Murat Yıldırım, Aslı Enver, Sarp Akkaya, Güven Murat Akpınar ve Tugay Mercan’ın başrollerini paylaştığı dizi, dört arkadaşın çocukken yaptıkları masum bir hata sonucunda tüm hayatlarının değişmesini konu
alıyor.
MAGAZİN SERVİSİ
Murat Yildirim-Stiri - Pagina 2 Fft85_mf2011055
Sus In jos
Deeatma
Moderator
Moderator
Deeatma


Mesaje : 6379
Data de inscriere : 28/01/2012
Varsta : 40
Localizare : Valcea

Murat Yildirim-Stiri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Murat Yildirim-Stiri   Murat Yildirim-Stiri - Pagina 2 I_icon_minitimeLun Feb 20, 2012 2:28 am

http://www.hurriyet.com.tr/magazin/magazinhatti/19953900.asp

Murat Yıldırım, Sarp Akkaya, Güven Murat Akpınar ve Tugay Mercan, “Suskunlar” dizisiyle seyirci karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Kuyudibi Mahallesi’nde doğup büyüyen, çocukken yaptıkları bir hata yüzünden tüm hayatları değişen dört gencin öyküsünü konu alan dizi, yakında Show TV’de ekrana gelmeye başlayacak.


Murat Yildirim-Stiri - Pagina 2 15861237
Sus In jos
Deeatma
Moderator
Moderator
Deeatma


Mesaje : 6379
Data de inscriere : 28/01/2012
Varsta : 40
Localizare : Valcea

Murat Yildirim-Stiri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Murat Yildirim-Stiri   Murat Yildirim-Stiri - Pagina 2 I_icon_minitimeLun Feb 20, 2012 2:29 am

Sus In jos
Deeatma
Moderator
Moderator
Deeatma


Mesaje : 6379
Data de inscriere : 28/01/2012
Varsta : 40
Localizare : Valcea

Murat Yildirim-Stiri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Murat Yildirim-Stiri   Murat Yildirim-Stiri - Pagina 2 I_icon_minitimeLun Feb 20, 2012 2:34 am

Sus In jos
Continut sponsorizat





Murat Yildirim-Stiri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Murat Yildirim-Stiri   Murat Yildirim-Stiri - Pagina 2 I_icon_minitime

Sus In jos
 
Murat Yildirim-Stiri
Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
 Subiecte similare
-
» Burak Özçivit -Stiri
» Kenan Imirzalioglu-Stiri
» Burcu Kara-Stiri
» Ahu Türkpençe-Stiri
» Stiri generale

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: ARHIVA :: ARHIVA ACTORI SI ACTRITE-
Mergi direct la: